Serializacja leków – czym jest i czego Ci trzeba?

Już za jakiś czas wejdą w życie zmiany dla branży farmaceutycznej. W tym celu należy się odpowiednio zorientować, aby być gotowym, kiedy w życie wejdzie nowe prawo. Produkując artykuły farmaceutyczne należy zachować szczególną ostrożność i sterylność, w końcu jest to nisza, która bezpośrednio ma wpływać na zdrowie setek tysięcy ludzi! Wysokie wymagania, jakie narzuca prawo sprawia, że spełnienie norm może być trudne, dlatego warto zaopatrzyć się w urządzenia najwyższej jakości, które przez nowoczesne rozwiązania spełnią wszelkie oczekiwania.

Serializacja leków

Już nie tak długo, bo w lutym 2019 roku wejdzie w życie Dyrektywa 2011/62/UE1. Jest to rozporządzenie, które szczegółowo określa nowe zasady względem zabezpieczeń, które umieszczane są na opakowaniach leków i innych produktów z branży farmaceutycznej. Dzięki serializacji leków będzie można w prosty sposób sprawdzić autentyczność danego specyfiku. Przez to znacząco ograniczy się napływ nielegalnych leków do legalnego obrotu. To właśnie z tego powodu dyrektywa narzuca obowiązek umieszczenia na opakowaniach podwójnego zabezpieczenia. Jest to unikalny identyfikator oraz elementy, które mają uchronić przed naruszeniem. Unique Identifier-UI, czyli wspomniany wcześniej unikalny identyfikator jest specjalnym nadrukiem pod postacią kodu 2D. Informacje w nim zawarte określają między innymi numer serii specyfiku, datę ważności, kod produktu, numer seryjny.

Z drugiej strony mamy Anti-Tempering Device -ATD. Zastosowanie go oznacza między innymi zamontowanie banderoli i foliowego zabezpieczenia opakowania, aby wiedzieć, że nie zostało ono wcześniej otworzone.

Dlaczego warto wybrać AutoJet?

Serializacja leków – czym jest i czego Ci trzeba? 1Żeby produkowane przez Ciebie leki były zgodne z Dyrektywą 2011/62/UE1, potrzebujesz najlepszych maszyn. Odpowiednie urządzenia oferuje firma AutoJet, która od lat wspiera producentów przemysłu farmaceutycznego. Najwyższej jakości maszyny pozwolą Ci na szybki, dokładny i bezawaryjny proces produkcji, dzięki czemu będziesz w stanie zwiększyć efektywność swoich działań w zakresie tworzenia farmaceutycznych specyfików.

W ofercie AutoJet znajdują się układy znakowania, które cechują się między innymi wysokim poziomem nadruku, łatwością w zmianie kartridżów, intuicyjnym panelem sterowania itd. Takie urządzenie posiada możliwość podglądu nadruku, daje możliwość znakowania sposobem Data Matrix. Dzięki systemowi, który podtrzymuje zasilanie możesz mieć pewność, że w przypadku ewentualnej awarii prądu urządzenie będzie pracowało dalej. Układy znakowania AutoJet są również bardzo wydajne, ponieważ pozwalają na oznakowanie setki produktów na minutę.

AutoJet od lat produkuje wysokiej jakości etykieciarki, dlatego w przypadku zamontowania układu etykietowania warto zaopatrzyć się w urządzenie tego producenta. Wysoka wydajność pozwala na etykietowanie 120 sztuk na minutę. Praca w trybie ciągłym zapobiegnie przestojom w produkcji, a dzięki układowi dogładzania – etykiety będą trwale przyklejone.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top