Sklep z chemią zagraniczną — co powinieneś wiedzieć przed jego założeniem?

Zagraniczna chemia jest uważana przez wielu konsumentów za taką, która jest dużo lepsza od chemii polskiej. Na temat tego krąży wiele opinii, często sprzecznych. Każdy ma z pewnością swoje przekonania dotyczące środków czystości, które wybiera. Niektórzy zdecydowanie większym zaufaniem darzą chemię zagraniczną, inni z kolei wybierają polską. Ze względu na rosnącą popularność zagranicznych środków, otwarcie sklepu z chemią zagraniczną może okazać się dobrym pomysłem na biznes. Postanowiliśmy sprawdzić, co należy wiedzieć przed jego założeniem, by zwiększyć swoje szanse na sukces!

Sklep z chemią zagraniczną — co powinieneś wiedzieć przed jego założeniem? 1

Jak wskazują badania wykonane przez PMR, prawie 10% Polaków kupuje chemię niemiecką regularnie, natomiast 11% robi to sporadycznie. Prawie 80% respondentów stwierdziło, że na zagraniczne produkty decyduje się ze względu na ich wysoką jakość. Wybierając chemię gospodarczą, Polacy kierują się głównie skutecznością produktu (94%), wydajnością, atrakcyjną ceną oraz przyjemnym zapachem. Na te aspekty zwraca uwagę ponad 80% badanych. Na dalszych miejscach znajdują się czynniki takie jak naturalne składniki oraz znajomość marki.

Konkurencja

Ponieważ zagraniczna chemia staje się coraz bardziej popularna, nieodłącznym aspektem starań o klienta będzie konieczność konkurowania z innymi podmiotami. Jeśli zamierzasz zdecydować się na stacjonarny sklep z chemią gospodarczą, zadbaj o jego odpowiednią lokalizację. Dobrym pomysłem może okazać się założenie go na jakimś osiedlu. Kiepską opcją jest natomiast zakładanie takiego sklepu w pobliżu dużego marketu. Wielkopowierzchniowe dyskonty mają bardzo zróżnicowaną ofertę, a w sklepach tego typu znajdują się nie tylko środki czystości, ale również odzież, artykuły spożywcze czy akcesoria. Może się zdarzyć, że klienci, zamiast robić zakupy w kilku mniejszych sklepach, wolą zrobić je w supermarkecie. Umieszczenie Twojego sklepu w pobliżu dużego marketu znanej sieci zmniejsza szanse na zdobycie klientów. Warto pomyśleć również o zlokalizowaniu Twojego biznesu w małej miejscowości, w której nie ma supermarketów.

Sklep internetowy

Jeśli zastanawiasz się nad założeniem sklepu z chemią zagraniczną, z pewnością myślisz również nad jego formą. Lepiej sprawdzi się sprzedaż stacjonarna czy może jednak internetowa? Nie odpowiemy Ci, co będzie lepszym rozwiązaniem w Twoim konkretnym przypadku, jednak niewątpliwie sprzedaż internetowa staje się coraz popularniejsza i warto wziąć ją pod uwagę, zastanawiając się nad rodzajem prowadzonej działalności. Niezwykle istotne jest jednak to, by wyróżnić się na tle swoich konkurentów, którzy także oferują w swoim asortymencie chemię zagraniczną. Jedną z pierwszych rzeczy, na które klient zwraca uwagę, kupując w Twoim sklepie internetowym, jest jego wygląd.

Spora część sklepów z chemią zagraniczną wygląda, jakby zostały one założone kilkanaście lat temu i od tego czasu nie uległy żadnym zmianom. Nowoczesność i przejrzystość sklepu internetowego można porównać do porządku sklepu stacjonarnego. Mało kto chciałby przyjść do sklepu, w którym panuje nieporządek, prawda? Szata graficzna, która jest przyjemna dla oka, może sprawić, że klienci będą chętniej zaglądać do Twojego sklepu. Powinien być on atrakcyjny dla odbiorcy oraz bardzo intuicyjny. Warto przed stworzeniem własnego sklepu internetowego zrobić rozeznanie, jak wyglądają sklepy konkurencji. Zwróć uwagę np. na dominującą kolorystykę.

Zauważ, że kupując daną rzecz w sklepie internetowym, klient nie ma takich możliwości, jak w sklepie stacjonarnym. Niemożliwe jest ocenienie wyglądu produktu, wagi, opakowania, zapachu i innych czynników, które z pewnością mają wpływ na wybór danego elementu Twojego asortymentu. W przypadku sklepu internetowego zamiast możliwości dotknięcia produktu klient może go obejrzeć na zdjęciach. Niezwykle ważne jest zatem odpowiednie ich zaprezentowanie. Nigdy nie powinieneś bagatelizować tego elementu! Fotografie muszą być dobrej jakości i jak najlepiej pokazywać sprzedawany produkt. Zadbaj również o odpowiednie ich opisanie, by klient, wchodząc na podstronę produktu, miał możliwość zdobycia wszystkich istotnych informacji.

Chemia niemiecka hurtownia b2b.europedg.pl

Nawigacja po sklepie

Kolejna, niezwykle ważna rzecz, o której nie możesz zapomnieć to dostosowanie Twojego sklepu pod urządzenia mobilne. Smartfony stają się coraz popularniejsze i mało kto wyobraża sobie codzienne życie bez nich. Możesz przyjąć, że klienci będą zaglądać do Twojego sklepu równie często z urządzeń mobilnych, co komputerów. Sklep powinien być czytelny i wygodny zarówno w jednej, jak i drugiej wersji. Istotne jest, by nie dawać na stronie zbyt wielu elementów graficznych, które mogą opóźnić jej pracę.

Warto również, by na stronie Twojego internetowego sklepu z chemią zagraniczną znalazły się elementy, które znacząco ułatwią poruszanie się po nim. Wyraźnie zaznacz na stronie informacje dotyczące kwestii takich jak termin dostawy, regulamin zwrotów, dostępne formy płatności, polityka prywatności lub kontakt.

Zadbaj zatem o odpowiedni układ wszystkich elementów, jak najbardziej podobny do tradycyjnego schematu. Niektórych zasad mających zastosowanie przy tworzeniu stron internetowych lepiej nie naginać. Menu powinno znajdować się na górze strony, podobnie jak wyszukiwarka. Klient powinien móc zmienić kategorię produktów w intuicyjny sposób. W tym przypadku wszelkie rewolucje nie są wskazane, a strony powinny mieć raczej ten sam układ.

chemia niemiecka

Poznaj swoich klientów!

Niezależnie od tego, w jakiej branży zamierzasz działać, kluczowe jest poznanie Twoich klientów. Są to osoby starsze? A może młodzież? Większość osób kupujących u Ciebie stanowią kobiety czy mężczyźni? Jest to niezwykle ważne, zarówno jeśli prowadzisz sklep internetowy, jak i stacjonarny. W przypadku sklepu stacjonarnego warto będzie dopasować asortyment do grupy Twoich klientów. Jeśli natomiast zamierzasz zdecydować się na sklep internetowy, sam asortyment to tylko jedna część dbania o dostosowanie sklepu do potrzeb klientów. Największe firmy prowadzą skomplikowane badania dotyczące doświadczeń użytkownika. Oczywiście, jeśli chcesz otworzyć mały sklep internetowy, raczej nie będziesz miał na to budżetu.

Warto jednak zwrócić uwagę na pewne istotne kwestie, które z pewnością ułatwią Twojemu klientowi zrobienie zakupów. W zależności od tego, czy większość z nich stanowią kobiety, czy młodzież, nasz sklep internetowy powinien być do nich dopasowany. W jaki sposób płacą oni za zakupy? Czy płatności za pośrednictwem przelewu zdobywają u nich największe zaufanie? A może wolą jednak płacić przy odbiorze? Postaw na jasne komunikaty dotyczące sposobów płatności, do których klienci mają zaufanie i otwarcie informuj o najważniejszych kwestiach.

Sklep z chemią a odpowiedni partner

Bez względu na to, czy zamierzasz prowadzić swój sklep z chemią zagraniczną w formie sklepu internetowego lub stacjonarnego, musisz zadbać o odpowiednie zaopatrzenie. Kluczowa w takim przypadku będzie hurtownia. Jedną z największych hurtowni chemii gospodarczej i kosmetyków online jest b2b.europedg.pl. Na jej temat więcej przeczytasz pod adresem https://b2b.europedg.pl/o-firmie/. Hurtownia, na którą padnie wybór, powinna zadbać o terminową dostawę produktów najwyższej jakości. Ważne jest, by hurtownik uważnie obserwował rynek i najnowsze trendy, które zyskują na nim popularność. Istotnym czynnikiem jest również cena. Każdy właściciel sklepu chce wybrać ofertę jak najkorzystniejszą. Hurtownia chemii, na którą się zdecydujesz, powinna również zapewniać regularne i pewne dostawy. Dzięki temu nie narażasz swoich klientów na opóźnienia w dostarczeniu produktu.

Zanim jednak założysz sklep z chemią zagraniczną, uważnie przeanalizuj wszystkie szanse oraz zagrożenia, które niesie jego stworzenie. Jeśli cały czas masz wątpliwości dotyczące założenia własnego biznesu, jest to całkowicie zrozumiałe. Zdobycie rozeznania w sprawie opłacalności tej inwestycji powinno pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji. Niezależnie od tego, jaka ona będzie, życzymy Ci powodzenia!

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry