Sklep z eko gadżetami – czy to dobry pomysł na biznes?

Prowadzenie własnego biznesu związane jest z ryzykiem, odpowiedzialnością i ciągłym monitorowaniem zmian na rynku. Panujące tendencje mają odbicie w zachowaniu konsumentów, a elastyczne wprowadzanie innowacji pomaga w zdobyciu klientów i zwiększeniu sprzedaży. Rosnąca świadomość nieodwracalnych zmian środowiska sprawia, że coraz częściej zauważalna jest w społeczeństwie postawa proekologiczna i wybory, które w jak najmniejszym stopniu wpływać będą na ekosystem. W artykule zastanowimy się nad możliwościami i zaletami prowadzenia sklepu z tego rodzaju gadżetami.

Sklep z eko gadżetami - czy to dobry pomysł na biznes? 1

Zero waste

Dosłownie – brak śmieci, zero marnowania. Jest to coraz popularniejszy styl życia skupiający się na możliwie maksymalnym ograniczaniem odpadów. Dobrym zobrazowaniem tej idei jest zasada 5R, czyli:

 • refuse, czyli odmawiaj (plastikowych toreb na zakupy, niepotrzebnych przedmiotów),
 • reduce, czyli ograniczaj,
 • reuse, czyli wykorzystaj ponownie,
 • recycle, czyli recyklinguj,
 • rot, czyli kompostuj.

Konsumenci stają się świadomi swoich wyborów i wpływu, który dzięki temu mają na ochronę środowiska. Dobrym pomysłem może okazać się prowadzenie sklepu, który rozprowadza przedmioty pomagające w ograniczeniu śmieci i propagowaniu tej idei.

Sklep z eko gadżetami - czy to dobry pomysł na biznes? 2


Prowadzenie eko przyjaznego biznesu

Wyjątkowo istotna dla sukcesu firmy jest spójność. Prowadząc sklep z gadżetami ekologicznymi powinniśmy pamiętać o wszystkich etapach jego utrzymania – niezbędne jest pakowanie artykułów nowoczesny sposób, bez użycia tworzywa sztucznego. Dobrze też zastanowić się nad wytwarzaniem i przechowywaniem produktów – znaczenie mają tu takie kryteria jak zużycie wody i energii, czy też społeczna odpowiedzialność biznesu. Producentem wykorzystującym w 100% naturalne materiały pozyskane w Polsce jest Natura Słupsk – w swojej ofercie ma wiele artykułów, które dla osób zainteresowanych ochroną środowiska będą idealne. Więcej przeczytać możesz tutaj: https://www.natura.slupsk.pl/.

Bawełniane produkty w sklepie

W ograniczaniu zużycia odpadów pomocne są artykuły wielorazowego użytku. Najlepiej w tym celu sprawdzą się materiały charakteryzujące się wyjątkową trwałością i uniwersalnością takie jak naturalna bawełna: torba zamiast plastikowej siatki, woreczki z tkaniny zamiast sztucznych opakowań. W sklepie powinny znaleźć się one w różnych rozmiarach i konfiguracjach tak, aby odpowiadały na jak najwięcej potrzeb. Osobną kategorię można stworzyć dla przechowywania pieczywa, osobną na warzywa i owoce, a nawet na biżuterię i kosmetyki! Personalizując produkty poprzez wybranie dla nich indywidualny kolor i nadruk jesteśmy w stanie stworzyć niepowtarzalną reklamę naszego sklepu. Niezbędne są też tzw. shopperki, czyli torby idealne na zakupy. Producent toreb bawełnianych Natura zapewnia jakościowe produkty tak, aby mieć gwarantowaną satysfakcję klientów. Popularnym gadżetem stały się również ozdobne maseczki ochronne – najlepiej, gdyby uszyte były z tkaniny, która posiada certyfikat OEKO-TEX uznawany na całym świecie i szanowany znak bezpieczeństwa wyrobów tekstylnych. Wolne od szkodliwych substancji takich jak pestycydy i sztuczne barwniki tkaniny zapewniają bezpieczeństwo skóry i ochronę przed reakcją alergiczną.

producent toreb bawełnianych Natura

Sklep z eko gadżetami – czy warto?

Wizerunek marki odpowiedzialnej i świadomej jest pożądany – przyciągnie klientów wybierających ekologiczne rozwiązania i wzmocni pozycję na rynku. Rozprowadzając dobre jakościowo produkty mamy duże szanse na powodzenie, szczególnie przy aktualnym popycie i zainteresowaniu klientów zmianą swoich nawyków.

Wpisy promowane

 • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
  Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
 • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
  Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry