SMS marketing – czy dla każdej branży?

Marketing XXI wieku przybiera różne formy, ale bezsprzecznie jedną z tych, która cieszy się szczególną popularnością, jest marketing mobilny. Jak działa SMS marketing? Czy w każdej branży znajdzie zastosowanie? Jak zaplanować działania? Sprawdź wskazówki ekspertów!

SMS marketing – czy dla każdej branży? 1

SMS marketing – czym jest?

SMS marketing polega na prowadzeniu komunikacji biznesowej za pomocą wiadomości tekstowych, wysyłanych na numery telefonu klientów obecnych i potencjalnych. Co istotne, może być kierowany wyłącznie do osób, które faktycznie chcą otrzymywać takie wiadomości i wyraziły na to swoją zgodę.

Atutem tego narzędzia jest bezsprzecznie fakt, że wiadomość są krótkie i treściwe (160 znaków). Efekt? Klienci nie traktują ich jak spam i niemal zawsze odczytują. Według szacunków aż 98% wiadomości SMS jest odczytywanych, a 90% z nich nawet w ciągu 3 minut od otrzymania! Aby lepiej oddać skalę skuteczności, przypomnijmy, że kampania e-mailowa ogólnie uważana za udaną ma procent otwartych wiadomości na poziomie 15-25%!

Czy SMS marketing jest skuteczny?

Wiemy już, że wiadomości SMS są bardzo często odczytywane. Aby jednak mówić o skuteczności tych działań, konieczne jest dobre wykorzystanie narzędzia. Mobile marketing powinien być bowiem bardzo dobrze przemyślany, dostosowany do odbiorców i zgodny z potrzebami komunikacyjnymi marki. Kanał SMS MT jest niezawodnym, skutecznym i oszczędnym sposobem docierania nawet do milionów klientów z ofertą, informacjami, rabatami czy przypomnieniami. W dalszej części artykułu analizujemy, w jaki sposób przedsiębiorcy poszczególnych branż mogą korzystać z tego narzędzia marketingowego!

SMS marketing – dla kogo?

  • E-commerce – wiadomości SMS trafiają bezpośrednio do klientów na urządzenie, po które sięgają najczęściej minimum kilka razy dziennie. Krótka wiadomość z najważniejszymi danymi – np. kodem rabatowym, niedokończonym koszyku albo pojawieniu się nowości, może skutecznie zachęcić do powrotu do sklepu online!
  • Sklepy stacjonarne – baza z numerami telefonów klientów pozwala też biznesom stacjonarnym na utrzymywanie relacji z klientami.
  • Usługi – mobile marketing znajdzie zastosowanie w każdej branży usługowej. Na tę formę komunikacji mogą zdecydować się salony kosmetyczne, fryzjerzy, mechanicy, firmy sprzątające, kluby fitness, a nawet biura coworkinowe. Dzięki krótkim wiadomościom można przypominać o wizytach, informować o godzinach działania firmy czy przesyłać informacje o ofercie, promocjach i nowych usługach!
  • Placówki finansowe i ubezpieczeniowe – odpowiednio zaplanowane SMS-y poinformują klientów np. o statusie sprawy, konieczności dostarczenia dokumentów czy terminie podpisania umowy. System SMS może też wysyłać kody dostępu, hasła mobilne i inne treści mające wpływ na bezpieczeństwo korzystania z danej usługi!

Podsumowując, SMS marketing znajdzie zastosowanie w niemal każdej branży. Odpowiednio zaplanowana komunikacja może przynieść ogrom korzyści sklepom, usługodawcom i innym firmom, które chcą pozostać z klientami w stałym kontakcie!

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top