Sophia – osobisty przewodnik po Internecie dla seniorów

Opublikowano: 31 grudnia 2014. Kategoria: Wpisy Promowane.

Poruszanie się po Internecie to nie lada wyzwanie dla osób starszych. Naprzeciw tym problemom wyszli twórcy platformy Sophia – portalu dla seniora.

Sophia_logo– Pracuję w branży IT, ale od lat nie umiałem wytłumaczyć moim rodzicom czym się zajmuję. Mimo chęci, poruszanie się po wirtualnym świecie jest dla nich skomplikowane. Stąd pomysł stworzenia Sophii – przyjaznego portalu dla seniora zawierającego wirtualnego, osobistego konsultanta, który poprowadzi za rękę po Internecie. – mówi Łukasz Gąsiorowski, kierownik projektu. Pod adresem www.sophia.pl seniorzy mogą korzystać z wideorozmów, wysyłać maile lub sms do dzieci oraz przechowywać i współdzielić swoje zdjęcia i pliki. Autorzy platformy przyłożyli wielką wagę do stworzenia łatwego i intuicyjnego interfejsu. Przy każdej wykonywanej na portalu czynności może asystować nam Sophia. A jeśli mamy problem zawsze możemy zadać jej pytanie. Konsultant będzie pokazywał jak krok po kroku założyć konto, jak gromadzić zdjęcia na dysku, a potem jak załączać je w e-mailach. Platforma ma być miejscem przyjaznym seniorom, gdzie w zrozumiały dla siebie sposób będą mogli rozwijać swoje umiejętności komputerowe a przede wszystkim nawiązać kontakt z dziećmi czy wnukami.

Oprócz komunikatora, asystenta podpowiadającego jak wykonać zadania oraz konsultanta, który zbada nasze potrzeby i doradzi odpowiednie narzędzie, dostępny jest również moduł kalendarza, w którym użytkownik może zaplanować cały swój dzień. Platforma to nie tylko podstawowy przewodnik po Internecie, ale przede wszystkim pierwsze kroki w świat 3D. Po zalogowaniu na portalu możemy przechadzać się po wirtualnym miasteczku i odwiedzać jego sklepy. Twórcy Sophii w ten sposób chcą przekonać seniorów do e-zakupów. – Naszą ideą było przeniesienie logiki i sposobu zakupów ze świata realnego do wirtualnego – tłumaczy Gąsiorowski. Spacerując po wirtualnym mieście widzimy szyldy takie jak na co dzień i możemy odwiedzić interesujący nas adres, zapoznać się z ofertą a nawet dokonać zakupów. W ten sposób platforma ma przybliżyć e-zakupy seniorom. Firmy zainteresowane „otwarciem” sklepu na platformie Sophia już mogą zgłaszać się do firmy Neutrica, właściciela platformy. Dostępna aktualnie platforma to wersja testowa. Planowany pełny start z wszystkimi funkcjonalności odbędzie się na koniec stycznia 2015 roku.

Platforma powstała, aby przeciwdziałać wykluczeniu cyfrowemu grupy 50+. Ma być środowiskiem zapewniającym bezpieczeństwo, komfort użytkowania, oferować treści i wiedzę ciekawą dla osób starszych. Pozwolą one przełamać bariery związane dotąd z koniecznością użytkowania przez osoby starsze niezbyt wygodnej w użytkowaniu myszy i klawiatury. Sophia jest całkowicie dostępna na każdym komputerze z dostępem do Internetu.

Portal powstał dzięki wsparciu funduszy europejskich z programu Innowacyjna Gospodarka.

Sophia_dodatacje_logotypynowe2

Wpisy PromowaneSophia – osobisty przewodnik po Internecie dla seniorów

Podziel się!

O autorze

Wpisy Promowane

Na e-biznes.pl nie znajdziesz agresywnych form reklamowych – staramy się dostarczać Czytelnikom przede wszystkim ciekawą treść w czytelnej formie. Dlatego też proponujemy promocję Waszej firmy w formie informacji. Wpisy promowane znajdują się w lewej części strony – w bardzo rozpoznawalnym miejscu. Obok wpisu może pojawić się również logo Twojej firmy. Szczegóły znajdują w dziale Oferta.