Stoisko targowe i imprezy targowe a koronawirus

Organizatorzy targów zgodnie przyznają, że obecnie wystawcy dużą dbałość przykładają nie tylko do przygotowania materiałów promocyjnych oraz dopracowanej oprawy graficznej swoich stoisk. Nie trzeba też być bacznym obserwatorem, żeby zauważyć, że działania wystawiennicze stają się bardziej interaktywne i mniej oczywiste niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu.

Stoisko targowe i imprezy targowe a koronawirus 1

Ciekawa bryła

Wielką metamorfozę przeszła sama zabudowa wystawiennicza. Zerwano m.in. ze schematem pudełkowego kształtu instalacji. W miejsce prostej formy weszły modułowe kombinacje, które dają o wiele szerszy wachlarz możliwości aranżacji nowoczesnego stoiska targowego. Wiąże się to ściśle ze zmianą w sposobie myślenia o stoisku. Wystawcy zdają sobie sprawę z tego, że żeby zainteresować i przyciągnąć uczestników imprez branżowych, muszą stworzyć różnorodną przestrzeń z wydzielonymi strefami. Tego rodzaju podział pozwala zmaksymalizować wykorzystanie stosunkowo niewielkiej przestrzeni i czyni ją bardziej funkcjonalną oraz dynamiczną. Nowoczesne stoisko targowe może zostać wzbogacone o dodatkowy poziom, wysepkę czy kolejną bryłę, a wszystko to w obrębie jednego i tego samego boksu.

Nowoczesne stoisko targowe

Wśród trendów, które zaczynają dominować na targach, nie sposób także pominąć coraz bardziej wszechobecnych technologii. Projektanci nowoczesnego stoiska targowego muszą już na etapie planowania wygospodarować miejsce na interaktywne narzędzia, tj. ekrany dotykowe czy stanowiska do multimedialnych prezentacji. Część wystawców chce pójść o krok dalej i przyciąga potencjalnych klientów oraz partnerów biznesowych oferując im możliwość obcowania z wirtualną rzeczywistością. Google VR nie stanowią już niczego zadziwiającego i powoli na dobre wpisują się w krajobraz imprez branżowych.

Aranżacja nowoczesnego stoiska

Zmiany nie omijają także aranżacji wnętrza zabudowy wystawienniczej. Nowoczesne stoisko targowe wystrojem najczęściej nawiązuje do modnego minimalizmu, trendu industrialnego, ale równie mocno widoczne są także dążenia projektantów do stworzenia intymnej i kameralnej przestrzeni spotkań i wymiany doświadczeń. Sztuka, design i przemysłowa zabudowa idą dzisiaj w parze, a część aranżacji można uznać za prawdziwe architektoniczne perełki. Połączenie oryginalnej koncepcji z umiejętnym wykorzystaniem innowacji, przemyślaną organizacją oraz perfekcyjnym wykonaniem, sprawia, że sama obecność na targach i obserwowanie nowoczesnych stoisk, może być ciekawym doświadczeniem, które zapadnie w pamięć uczestnikom imprezy.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry