Strefawalut.pl – porównywarka kantorów internetowych

Opublikowano: 23 maja 2012. Kategoria: Startupy. Tagi:

Popularność kredytów walutowych skutkuje dużym zainteresowaniem wymianą walut. Coraz więcej klientów zdobywają również kantory internetowe. Pojawienie się ich porównywarki było więc kwestią czasu.

Strefawalut to niezależna porównywarka kantorów internetowych w Polsce. Stawiamy na przejrzystość informacji, która jest kluczem do najkorzystniejszej i bezpiecznej transakcji – czytamy na stronach serwisu.

Projekt tworzony jest przez dwie osoby. Twórcy planują osiągnąć oglądalność na poziomie między 20 a 50 tys. osób miesięcznie.

Strefawalut.pl – porównywarka kantorów internetowych 1

Strefawalut.pl pomagać ma w szukaniu optymalnej oferty wymiany walut spośród wszystkich kantorów internetowych w Polsce. Serwis dzieli się na dwie główne części. W zakładce „Kursy walut” zebrano ceny kupna i sprzedaży walut. W zakładce „Wizytówki” opisano zaś każdy kantor – przedstawiając jego aktualną ofertę oraz umożliwiając ocenę i wyrażanie opinii przez użytkowników. Dodatkowo w serwisie funkcjonują zakładki „Newsroom” (linki do artykułów o treści finansowej) oraz „FAQ” z najczęściej zadawanymi pytaniami.

Prezentowane w Strefawalut.pl dane pochodzą ze stron internetowych kantorów i są aktualizowane na bieżąco. W przypadku kursów podawana jest ostatnia data ich aktualizacji na stronie danego kantoru. Oprócz podstawowych walut (USD, GBP, EUR, CHF) porównywarka zawiera wszystkie dostępne obecnie waluty w kantorach online.

Znajdziesz u nas też indywidualne opinie i oceny kantorów autorstwa innych użytkowników. Stawiamy na uczciwą wymianę informacji, u nas każdy może wyrazić opinię na temat danego kantoru. Wszystko to sprawia, iż jesteśmy najbardziej obiektywnym źródłem wiadomości o kantorach w internecie – zapewniają twórcy.

Aby znaleźć najlepszą ofertę należy wybrać walutę, zaznaczyć czy chodzi o jej kupno czy sprzedaż, wpisać kwotę i nacisnąć przycisk „Oblicz”. Otrzymaną tabelę można sortować, natomiast w kolumnie „Do zapłaty” zobaczyć informację o kwocie do zapłaty za wymienianą kwotę.

Strefawalut.pl zarabiać ma dzięki reklamie. Twórcy skupiają się obecnie na promocji swojego projektu. Szukają również partnera – może nim być na przykład instytucja finansowa lub spółka medialna.

To tylko część recenzji. Całość znaleźć można na Wystartowali.pl.

wystartowali.plStrefawalut.pl – porównywarka kantorów internetowych

Podziel się!

O autorze

wystartowali