System tour guide – niezastąpiony element pracy każdego przewodnika

Praca przewodnika lub pilota wycieczek jest wyjątkowo satysfakcjonująca oraz potrafi sprawić wiele radości. Ciągłe podróżowanie oraz możliwość dzielenia się swoją wiedzą z nowymi ludźmi wymaga jednak sporego zaangażowania, a także praktycznej organizacji. W końcu przedstawienie całej grupie turystów niezbędnych informacji na temat danego zabytku lub miasta, tak aby wszyscy zapamiętali, a przede wszystkim usłyszeli nie należy do najłatwiejszych. Na szczęście z pomocą przychodzi innowacyjny system tour guide. Na czym on tak naprawdę polega i dlaczego warto wdrożyć go do swojego programu zwiedzania?

System tour guide - niezastąpiony element pracy każdego przewodnika 1

Czym jest system tour guide?

System tour guide, nazywany również powszechnie audioprzewodnikiem to nowoczesny sposób umożliwiający bezprzewodową komunikację między przewodnikiem a turystami. Decydując się na takie rozwiązanie piloci nie muszą martwić się o siłę swojego głosu, bowiem dźwięk dociera bezpośrednio do uszu każdego słuchacza. Samo urządzenie składa się dokładnie z nadajnika wyposażonego w mikrofon oraz odbiorów radiowych ze słuchawkami wręczanymi wszystkim osobom z danej grupy. Dzięki systemowi uczestnicy wycieczki mogą więc wyraźnie słyszeć swojego przewodnika, nawet kiedy są od niego oddaleni o 150 metrów. Z pewnością dodatkową zaletą jest także możliwość samodzielnego ustawienia głośności w zależności od indywidualnych preferencji.

Dlaczego warto skorzystać z systemu tour guide?

Wybierając system tour guide piloci mogą skutecznie oprowadzać swoje wycieczki, jednocześnie dbając o kulturalne i taktowne zwiedzanie. Wcześniej, aby wypowiadane przez nich informacje mogły dotrzeć do każdej osoby z grupy prowadzący zmuszeni byli wręcz do krzyku, nadwyrężając mocno przy tym swoje struny głosowe. Dodatkowo musieli szczególnie pamiętać o odpowiedniej dykcji, tonacji oraz natężeniu głosu, żeby w razie czego skutecznie przedrzeć się przez wszechobecny hałas. Warto również zauważyć, że w niektórych miejscach, szczególnie w kościołach i muzeach nie wolno podnosić zbytnio głosu, co z kolei przyczyniało się do mniej efektywnego przekazywania wiadomości oraz zakłócało spokojne zwiedzanie innym turystom. Dzięki systemowi tour guide te problemy stały się na szczęście przeszłością.
Ta metoda bezprzewodowej komunikacji jest również niezwykle przydatna w popularnych miejscach turystycznych odwiedzanych codziennie przez tysiące ludzi. Duża ilość wycieczek z różnych zakątków świata mówiących na dodatek w innych językach wprowadziłaby ogromny chaos i hałas, z którego trudno byłoby coś konkretnego zrozumieć. Stosując tour guide, słowa przewodnika docierają dokładnie do poszczególnych słuchaczy posiadających dany odbiornik ze słuchawkami, co skutecznie pozwala uniknąć zbędnego nakładania się głosów.

Większa swoboda i komfort turystów

System tour guide jest nie tylko wyjątkowo komfortowy dla pilotów wycieczek, ale przede wszystkim dla samych uczestników. Ze względu na to, że urządzenie pozwala słyszeć przewodnika ze 150 metrów, turyści mogą na spokojnie oddalić się od niego i dokładniej przyjrzeć ciekawemu zabytkowi czy obrazowi, jednocześnie nie tracąc przy tym cennych nowych informacji. To również doskonałe rozwiązanie dla miłośników pamiątkowych zdjęć z podróży, mogących beż żadnego problemu sfotografować najpiękniejsze zakątki zatrzymując się przy nich nieco dłużej.

Nie można również zapominać, że jest to też świetne rozwiązanie dla seniorów i osób mających problemy ze słuchem. Używając słuchawek oraz odbiorników radiowych doskonale słyszą całą przedstawianą przez prowadzącego opowieść.

Profesjonalne urządzenie do oprowadzania wycieczek jakim jest system tour guide to obecnie niezastąpiony element każdego przewodnika, znacząco wspomagający jego codzienną pracę. Decydując się na tego typu wsparcie pilot nie musi nadwyrężać strun głosowych, ani martwić się o to, że wypowiadane przez niego słowa nie dotrą do wszystkich uczestników. Na tym sposobie bezprzewodowej komunikacji korzystają jednak głównie turyści, którzy mogą w niezwykle komfortowych warunkach zwiedzać i podziwiać piękno tego świata.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry