Systemowe rozwiązania IT dla biznesu, czyli jak rozsądnie zainwestować pieniądze

Skuteczne zarządzanie w przedsiębiorstwie wymaga nieustannego podejmowania decyzji w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynkowym. Ważne są zewnętrzne uwarunkowania dla biznesu, jednak nie do przecenienia jest optymalna koordynacja wewnętrznych procesów w firmie.

Systemowe rozwiązania IT dla biznesu, czyli jak rozsądnie zainwestować pieniądze 1

Podstawą skuteczności strategicznych decyzji w każdym zakładzie produkcyjnym czy w firmie usługowej, jest odpowiednia baza danych, informacjami pochodzącymi z wszystkich działów. Efektywność systemów opierających się głównie na pracy człowieka i ręcznym wprowadzaniu danych – bywa zawodna, ponieważ czynnik ludzki zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia błędu. Dodatkowo, długi, z reguły, czas obróbki dokumentacji, sprawia, że wygenerowane z systemu dane – mogą nie być zawsze aktualne. Bez precyzyjnych danych z działu zamówień – trudno jest dokonać właściwego zakupu surowców, tym bardziej, że stany magazynowe również mogą być „przekłamane”. Z kolei bez dokładnych informacji sprzedażowych oraz kosztów produkcji, firma nie ma możliwości wdrożenia korzystnej optymalizacji podatkowej. Na odsiecz przybywa branża zajmująca się dostarczaniem narzędzi IT dla biznesu, w postaci funkcjonalnego oprogramowania, kompleksowych systemów oraz praktycznych aplikacji. Jedną z dynamiczniej rozwijających się firm w tym segmencie, jest eITC.online, która oferuje doskonale dopasowane do indywidualnych potrzeb rozwiązania programowe.

– Celem zaprojektowania systemu czy aplikacji, jest osiągnięcie przez podmiot pewnej wartości dodanej. Aby do tego doszło, konieczne jest dogłębne poznanie specyfiki danej firmy i wytypowanie nieefektywnych obszarów bądź kanałów o zaburzonym przepływie informacji. Przydatne są w tym zakresie informacje uzyskane ze strony managementu, ale o wiele cenniejsze bywają wskazówki szeregowych pracowników i operatorów. Takie podejście pozwala nam na opracowanie idealnych rozwiązań IT, dzięki którym firma może ograniczyć koszty własne, zintensyfikować zysk albo pozyskać nowych klientów. Stworzenie systemu czy aplikacji, który idealnie wpisuje się w potrzeby zleceniodawcy, a przede wszystkim przekłada się na poprawę w sferze wydajności – zawsze daje nam maksimum satysfakcji. Uwalnianie nieefektywnie zagospodarowanego potencjału firmy – czy to finansowego, kadrowego, czy też produkcyjnego – to zadanie, jakie stawiamy sobie przed wdrożeniem każdego nowego projektu – z dumą o misji eITC.online opowiada jej właściciel – Daniel Wojciechowski.

Aby poprawić wyniki firmy i jej konkurencyjność, bywa, że wcale nie są potrzebne rozbudowane i kosztowne systemy komputerowe. Przykładem niech będzie prosta mobilna aplikacja skorelowana z prognozą pogody, z pomocą której właściciel zakładu wymiany opon może z pewnym wyprzedzeniem informować i zapraszać stałych klientów. Zachętą może być np. kupon rabatowy, a korzyścią – precyzyjne rozplanowanie popytu, które pozwoli na obsłużenie większej liczby samochodów i tym samym intensyfikację przychodów. W przeciwnym wypadku, z chwilą załamania pogody (przed sezonem jesienno-zimowym) lub poprawy warunków na drogach (okres wiosenny) – oblężony zakład musiałby odmawiać wymiany opon części kierowcom, którzy zostawiliby pieniądze u konkurencji.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry