Tłumacz – zawód z przyszłością

Niejeden z nas miał problem z wyborem zawodu, który chciałby wykonywać. Najbardziej kreatywni jesteśmy w wieku szkolnym, kiedy razem z rówieśnikami prześcigamy się w wymyślaniu pomysłów na dorosłość. Czego to dzieci nie wymyślą! Chłopcy z werwą wymachują małymi dłońmi, gorąco zapewniają, że będą strażakami i będą mieli świetny hełm, zaś jeśli to nie wyjdzie, no to zostaną (jakżeby inaczej) policjantami. Dziewczynki przyjmują wymyślne pozy i zazwyczaj są jeszcze bardziej twórcze, rzucając nazwami zawodów z prędkością karabinu maszynowego. I tak definiują się małe aktorki, modelki, fryzjerki, wokalistki, pielęgniarki. Biedne maluchy nie są świadome, jak bolesna może okazać się konfrontacja marzeń z codziennością. Wolą ćwiczyć przyszłe umiejętności zawodowe, zszywając rozdarte misie, śpiewając (rozdzierająco) nowe przeboje radiowe i trenując unieszkodliwianie przestępców zabawkowymi kajdankami.

Badania przemawiają na naszą korzyść

Tłumacz – zawód z przyszłością 1
fotolia.com, 53995217 | Autor: michaeljung

Bywa tak, że marzenia boleśnie ścierają się z rzeczywistością i wówczas trzeba weryfikować plany na przyszłość. Ale statystyki przemawiają na naszą korzyść – według badań CBOS-u od 1994 roku systematycznie rośnie odsetek osób zadowolonych ze swojej pracy, a stopa bezrobocia jest obecnie na bardzo niskim poziomie. Okazuje się, że chcemy być aktywni zawodowo i bardzo lubimy to robić, co jest niezwykle pocieszające – na naszych oczach „czasy się zmieniają” i wiele zawodów dopiero teraz zaczyna mieć rację bytu. Jednym z zawodów, których popularność stale rośnie, jest tłumacz. Okazuje się, że młodzi ludzie są dziś zdecydowanie bardziej kreatywni i przedsiębiorczy, a niedocenione usługi translatorskie przybierają obecnie nowe formy. Coraz więcej osób wybiera studia zgodnie z przekonaniami (a nie pod dyktando rodziców albo kierując się wątpliwymi i zmiennymi tendencjami na rynku pracy) i coraz więcej osób jest w stanie zrezygnować z pracy, która ich nie satysfakcjonuje. Wystarczy przywołać robiące furorę książkowe i filmowe opowieści o niezadowolonych z pracy w korporacji kobietach i mężczyznach, którzy z dnia na dzień porzucają miejskie życie i atrakcyjne zarobki, aby zaszyć się w malutkiej wiosce „na końcu świata”, obserwować różowe wschody słońca i zająć się uprawą ekologicznej marchewki.

Tłumacz to zawód z przyszłością

Jednym z popularnych ostatnio zawodów, coraz częściej wybieranym przez młodych ludzi decydujących o swojej przyszłości zawodowej, jest wspomniany zawód tłumacza. To pasjonujące i satysfakcjonujące zajęcie, które daje wiele możliwości, a zapotrzebowanie społeczne na tego typu usługi stale rośnie. Furorę robią obecnie internetowe biura tłumaczeń, w których zleca się przetłumaczenie dowolnego tekstu, zaś płaci się za każdy przetłumaczony znak. To doskonałe rozwiązanie zarówno dla zleceniodawcy, jak i zleceniobiorcy, ponieważ wciąż powstają nowe miejsca pracy dla translatorów. Ponadto, zawód tłumacza w internetowym serwisie to komfortowy wybór, ponieważ jest jednoznaczny z wygodną pracą zdalną w zaciszu własnego domostwa. Reasumując, zawód tłumacza to zawód z przyszłością, który pięknie rozkwita na naszych oczach. Jeśli ktoś ma smykałkę do języków i lubi otaczać się słowami, spokojnie może iść w tę stronę. Tłumacz – to się opłaci pod każdym względem!

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry