Ile trzeba zarabiać, by móc otrzymać pożyczkę?

Najlepiej tyle, by bezproblemowo ją spłacić.

Pożyczka – to obok kredytu – jeden z popularniejszych sposobów na zdobycie dodatkowych środków finansowych. Szczególnie w sytuacji, w której nasze potrzeby lub plany przewyższają możliwości naszego konta lub portfela. Konieczność wymiany uszkodzonego sprzętu gospodarstwa domowego, kusząca oferta last minute, pokrycie wysokich kosztów leczenia czy okazja, wymagająca sprawienia większego prezentu. To zaledwie kilka powodów, ze względu na które możemy myśleć o zaciągnięciu pożyczki. Wówczas pojawia się też pytanie – ile trzeba zarabiać, by taką pożyczkę otrzymać?

Jak dostać pożyczkę?

Ile trzeba zarabiać, by móc otrzymać pożyczkę? 1Z całą pewnością: łatwiej niż kredyt bankowy. Procedury są szybkie i nieskomplikowane, a formalności są ograniczone do minimum. Dla przykładu, serwis ratkomat.pl udziela pożyczek w siedmiu prostych krokach. Najpierw należy wskazać pożądaną kwotę pożyczki oraz okres jej spłaty (od 10 do 24 miesięcy). Następnie wypełnić trzeba krótki formularz, w którym podaje się swoje dane osobowe (te podstawowe). Jeszcze tego samego dnia podjęta zostanie decyzja o przyznaniu lub nieprzyznaniu pożyczki, która przekazana będzie mailowo albo telefonicznie. Umowa wraz ze wstępnym harmonogramem spłaty zobowiązania zostanie przesłana mailem, dzięki czemu będzie można się z nią zapoznać w spokoju. Niebawem kurier dostarczy ją do domu, a po podpisie klienta – zabierze. Gdy umowa dotrze do siedziby firmy, środki zostaną przelane na konto, ewentualnie przekazane przez czek GIRO (można go zrealizować w wybranych placówkach pocztowych). Ostatnim elementem jest realizacja swoich zamierzeń. To proste!

Ile trzeba zarabiać, by otrzymać pożyczkę?

By otrzymać taką pożyczkę, trzeba spełniać zaledwie kilka podstawowych warunków. Pierwszym z nich jest wiek – co najmniej 20 lat, nie więcej niż 80. Konieczne jest też posiadanie stałego adresu zamieszkania w Polsce. Ze względu na to, iż ratkomat.pl nie wymaga dodatkowych poręczeń i zabezpieczeń (w przeciwieństwie do innych firm pożyczkowych – zobacz więcej: https://pozyczkowy-portal.pl/poreczenie-chwilowki-nowa-taktyka-firm-rodem-banku/), pożyczkobiorca nie może znajdować się na liście dłużników Biura Informacji Gospodarczej. Ponadto musi mieć udokumentowany i stały dochód, uzyskiwany w Polsce – niezależnie od tego, czy jest to umowa o pracę, czy renta lub emerytura. Jak wysoki powinien być ten dochód? Tak, by umożliwić bezproblemową spłatę zobowiązania. Jeżeli będziemy starać się o 1000 zł, nasze miesięczne zarobki nie będą musiały być wysokie. Inaczej będzie już jednak wtedy, gdy będziemy ubiegać się o 10000 zł. Miesięczne dochody będą musiały wystarczyć nie tylko na pokrycie stałych kosztów naszego życia, ale także regularnych rat.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry