Urządzanie biura w centrum biznesowym

Każda firma, niezależnie od branży, prowadzi swoje biuro. Chodzi oczywiście o miejsce, gdzie przyjmuje się i wysyła korespondencję, odbiera i wykonuje telefony oraz prowadzi księgowość. Poza tym, bardzo często w tym miejscu przyjmuje się również klientów oraz kontrahentów, z oczywistych względów. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy, jak istotną kwestią jest dobór odpowiedniej lokalizacji dla swojego biura.

biurowiecCzęsto cała firma jest odbierana przez pryzmat tego, gdzie znajduje się jej biuro. Liczy się to, aby można było bez problemów dojechać do tego miejsca, zarówno samochodem, jak i komunikacja miejską. Klienci powinni również móc skorzystać z parkingu, a nie szukać miejsca do zaparkowania pojazdu oddalonego o kilka kilometrów. Poza tym, miejsce w którym znajduje się dana lokalizacja, powinno znajdować się jak najbliżej centrum i innych ważnych punktów handlowo-usługowych. Dzięki temu, znacznie łatwiej jest do niego dotrzeć i je po prostu skojarzyć.

Wielu firmom zależy więc na tym, aby ich szyld mógł znaleźć się w miejscu, gdzie każdego dnia pojawia się wiele osób, z różnej branży. Doskonałym pomysłem jest wykupienie lub wynajęcie przestrzeni biurowej w jednym z centrów biznesowych, które znajdują się w mieście. Obecnie takie miejsca pojawiają się w wielu miastach, szczególnie tych większych. Okazuje się jednak, że zainteresowanie przestrzenią biurową, która jest wolna, nie maleje. Kiedyś interesowały się nią głównie firmy większe, które zatrudniały wielu pracowników, na przykład do obsługi telefonicznej. Takie osoby pracowały w open space, czyli w dużych przestrzeniach biurowych. Jednocześnie w jednym pokoju pracowało niekiedy kilkadziesiąt osób na słuchawkach.

Obecnie, coraz więcej mniejszych firm decyduje się na wynajęcie przestrzeni biurowej w takiej lokalizacji. Niesie to za sobą bowiem wiele plusów:

 • Przede wszystkim, można sporo zaoszczędzić na kosztach prowadzenia biura. Koszty prądu, mediów, Internetu i innych udogodnień wliczone są w czynsz wszystkich wynajmujących.
 • Każda firma otrzymuje swój numer telefonu lub więcej numerów, w zależności od potrzeby.
 • Wszystkie pomieszczenia biurowe są klimatyzowane i odpowiednio oświetlone.
 • Można je urządzić samodzielnie, według swoich potrzeb, lub wybrać po prostu biuro, które jest już urządzone, a meble są nowoczesne i bardzo eleganckie.
 • Bez problemu można korzystać z sal konferencyjnych i szkoleniowych, które znajdują się w centrum, w dużo niższej cenie.

Wiele osób decyduje się na takie rozwiązania. Firma zyskuje bowiem dogodną i prestiżową lokalizację. Pracownicy mają do dyspozycji miejsca parkingowe, ale klienci również mają możliwość korzystania z bezpłatnego parkingu. Poza tym, można również wynająć inne usługi, jak prowadzenie wirtualnego biura, czy też kancelarii biura. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Jest to obecnie niezwykle popularne, ponieważ pozwala na zaoszczędzenie na kosztach, a jednocześnie na nawiązanie współpracy z innymi lokalnymi przedsiębiorcami wynajmującymi biura.

Centrum Biznesu
Artykuł został przygotowany przez Centrum Biznesowe Ogrodowa 58– usługi na najwyższym poziomie

Wpisy promowane

 • Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?
  Pracownicy będący podstawą każdego biznesu, wymagają umiejętnego i sprawnego zarządzania. Bez tego żaden pracodawca nie będzie w stanie zapewnić swojemu ...
 • Nadzór nad pracownikami terenowymi w firmie
  Kontrola pracy w terenie ma korzystny wpływ na efektywność podejmowanych działań. Dzięki nadzorowi przedsiębiorstwa mogą skuteczniej wykrywać ewentualne nieprawidłowości oraz ...

Wydarzenia

IT w Ubezpieczeniach
09.12.2021
Pytech Summit 2021
09.12.2021
Kongres Bezpieczeństwa Sieci
16.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry