Wakacje na katamaranie – prostsze niż myślisz

Katamarany kojarzą się z luksusowym wypoczynkiem. Nie bez powodu! Eleganckie dwukadłubowce gwarantują stabilną żeglugę i komfortowe warunki. Świetnie sprawdzają się zarówno na eksluzywne wakacje, jak i podczas rejsów z dziećmi lub osobami starszymi. Są idealne dla wszystkich, którzy cenią sobie wygodę, a jednocześnie chcą zakosztować swobody, jaką daje wypoczynek na pokładzie. Wbrew pozorom czarter katamaranu jest łatwy do zorganizowania i niekoniecznie musi wiązać się z dużymi kosztami.  

Wakacje na katamaranie – prostsze niż myślisz 1

Jak zorganizować wakacje na katamaranie w atrakcyjnej cenie

Bez wątpienia czarter katamaranu może sporo kosztować. Może też jednak być niewiele droższy od wakacji na klasycznym jachcie żaglowym. Na cenę wynajmu ma wpływ kilka czynników. Podstawową kwestią jest rodzaj katamaranu. Wielkość, wyposażenie, rok budowy – wszystko to będzie miało wpływ na cenę. Pozostałe dwa istotne aspekty to termin i lokalizacja.

Miesiące wakacyjne oznaczają nie tylko większe tłumy, ale też droższe czartery i miejsca w marinach. Dlatego najlepszym okresem na budżetowy rejs są miesiące wiosenne (kwiecień-maj) i jesień (wrzesień-październik).

Drugą kwestią, która ma znaczący wpływ na budżet rejsu jest lokalizacja. Basen Morza Śródziemnego to dobry kierunek na czarter dwukadłubowca. Katamaran w Grecji w niskim sezonie może być wydatkiem rzędu 2000 euro za tydzień. Biorąc pod uwagę rozmiary dwukadłubowców i to, że mogą pomieścić na pokładzie zwykle ok. 10-12 pasażerów, koszt na osobę nie jest dużo droższy od czarteru jachtu żaglowego.   Zaletą rejsu w Grecji są też stosunkowo niskie ceny za cumowanie w marinach (w porównaniu z innymi lokalizacjami śródziemnomorskimi).

W podobnie atrakcyjnych cenach można wynająć katamaran w Chorwacji. W portach w Splicie, Trogirze czy Szybeniku czeka mnóstwo nowoczesnych jednostek.  Oprócz szerokiej oferty czarterowej, w Chorwacji można znaleźć też doskonałe warunki do żeglowania i niezapomniane widoki.  Dużym ułatwieniem są tutaj niewielkie odległości między wysepkami. Z tego względu Chorwacja jest polecana również dla osób z mniejszym doświadczeniem rejsowym.

Wakacje na katamaranie – prostsze niż myślisz 2

Rezerwacja katamaranu przez internet

Organizując wakacje na pokładzie katamaranu warto skorzystać z platformy Click&Boat, która umożliwia rezerwację czarteru przez internet. To najlepszy sposób na znalezienie atrakcyjnej cenowo i sprawdzonej oferty. Szukając odpowiedniej jednostki warto zwrócić uwagę na oceny wystawione po czarterze przez innych użytkowników platformy.

Po znalezieniu odpowiedniej oferty można skontaktować się z wynajmującym, żeby potwierdzić dostępność i uzgodnić szczegóły czarteru. Rezerwację i bezpieczną płatność za czarter dokonuje się przez internet. To prosty i sprawdzony sposób na wynajem katamaranu.

Wakacje na katamaranie – prostsze niż myślisz 3

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry