Walizka z klasą

Na rynku możemy spotkać walizki twarde oraz miękkie — jedne i drugie mają swoich zwolenników i przeciwników. Wybierając walizkę dla siebie, musimy wziąć pod uwagę to jakim środkiem transportu podróżujemy najczęściej oraz gdzie i jak często podróżujemy.

Walizka z klasą 1Walizki twarde małe są doskonałe do samolotu, ale też do podróży pociągiem czy samochodem. Wykonane z poliwęglanu PC gwarantują długą żywotność w nienagannym stanie. Jeśli stawiamy na ten rodzaj walizek, koniecznie zwróćmy uwagę na materiał, z jakiego są one wykonane. Najtrwalszym tworzywem jest wspomniany już poliwęglan, później plasuje się polipropylen, który jest wrażliwy na działanie światła, więc ma skłonności od odbarwiania się, a także podatniejszy na zarysowania. Zdecydowanie najsłabsze są walizki ABS, które są co prawda twarde, ale ze względu na słabą elastyczność materiału co może skutkować pęknięciami.

Walizki miękkie są bardziej ergonomiczne. Łatwiej je umieścić w samochodzie, luku bagażowym czy w wąskiej przestrzeni. Posiadają wiele poręcznych kieszonek, a także są wyposażone w expander powiększający ich przestrzeń. W tym przypadku koniecznie należy postawić na walizki wykonane z wysokiej klasy materiałów typu Cordura czy nylon balistyczny.

Kółka – dwa czy cztery

Dostępne na rynku walizki są wyposażone albo w 2, albo w 4 kółka. Pojawia się więc pytanie, które rozwiązanie jest lepsze.

Walizki z 4 kółkami umożliwiają bardzo komfortowe prowadzenie nawet bagażu o sporej wadze i dużym rozmiarze. Dzięki temu nie ma mowy o zbędnym obciążeniu podróżującego. To zdecydowanie bardziej stabilna walizka, dodatkowo pozwalająca na łatwe prowadzenie nawet w wąskich przejściach.

Walizki 2- kołowe sprawdzają się w małych bagażach. Łatwiej się je prowadzi na nierównych powierzchniach — o ile są wyposażone w duże kółka. Z powodzeniem 2 kauczukowe kółka może posiadać bagaż podręczny do samolotu czy małe walizki.

Istotną rzeczą, na którą kupujący musi zwrócić uwagę, są same kółka. Te koniecznie muszą być wykonane z kauczuku i łożyskowane. Nawet najlepsza walizka postawiona na plastikowych lub wyłącznie pokrytych kauczukiem kołach nie będzie służyła długo, wprost przeciwnie, szybko stanie się przedmiotem irytacji i przeciwieństwem komfortu.

Bezpieczeństwo podróży z walizką

Walizka skrywa prywatną zawartość dlatego podczas zakupów nie można zapominać o kwestiach bezpieczeństwa. Jednym z ważnych elementów są zamki – idealnymi są zamki TSA lub zamki szyfrowane.

Jakiej marki walizka?

Na rynku mamy kilka liczących się marek, które posiadają w swojej ofercie walizki wysokiej jakości. Choć wyróżnia się tylko jedna , mowa o Vip Collection. Kupując walizki tej marki na pewno możemy liczyć na ogromny wybór, najwyższą jakość wykonania oraz co najważniejsze – trwałość. Nie można również zapomnieć o bezpieczeństwie, które zapewniają zamki oraz materiały z których jest wykonane walizki.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top