Jak powinna wyglądać nowoczesna strona www i jak ją dostosować do standardów Google?

Wbrew pozorom, w internecie w dalszym ciągu jest o wiele więcej staromodnych stron www niż tych nowoczesnych. Podpowiadamy, czym powinna cechować się nowoczesna strona internetowa i w jaki sposób dostosować ją do standardów stawianych przez Google.

Na co zwrócić uwagę przy projektowaniu i tworzeniu strony internetowej?

Tworząc stronę internetową samemu lub zlecając jej stworzenie, powinniśmy pamiętać o kilku kluczowych kwestiach, które wpłyną na jej jakość i funkcjonalność. Oto one:

 • strona powinna być nie tylko przyjemna w odbiorze, ale również użyteczna – nic bowiem internaucie po tym, że odwiedzi pięknie wyglądającą witrynę, jeśli nie będzie potrafił się po niej odpowiednio poruszać,
 • choć one pagery prezentują się zjawiskowo są piekielnie trudne w pozycjonowaniu – podstrony o wiele bardziej ułatwią sprawę,
 • strona nieresponsywna nie ma racji bytu w dzisiejszym internecie – powinno się z niej korzystać równie wygodnie na telefonie czy tablecie, jak na desktopie,
 • przejrzysty i estetyczny układ to zawsze najlepsze rozwiązanie – nie ma nic gorszego niż jarząca się kolorami i efektami błyszcząco-świetlnymi strona www, na której nie da sie nic znaleźć i od patrzenia na którą zaczyna boleć głowa,
 • bez względu na to, czy prowadzimy bloga, sklep internetowy czy portal, treści powinny być unikalne i bogate w odmienione frazy kluczowe oraz ich synonimy – mają się jednocześnie dobrze pozycjonować i przyjemnie czytać.

Jak powinna wyglądać nowoczesna strona www?

Jak powinna wyglądać nowoczesna strona www i jak ją dostosować do standardów Google? 1Nowoczesna strona www to przede wszystkim minimalizm. Im mniej, tym lepiej, bo przejrzyściej i czytelniej. Nie powinniśmy się jednak w tym minimalizmie zatracić, zapominając o podstronach. One również mogą przecież wyglądać schludnie, a jednocześnie pomogą nam w pozycjonowaniu www. Powinna być przede wszystkim użyteczna dla odbiorcy. Prosta nawigacja, ikony wspierane krótkimi hasłami, jasny język korzyści, estetyczny układ – to kroki do sukcesu. Dodatkowo, w celu dbałości nie tylko o przychylność robotów wyszukiwarek, ale też o uwagę internautów, należy publikować unikatowe treści, w których jest wiele fraz kluczowych, rozmieszczonych w sposób naturalny i nieutrudniający czytania. Kolejnym z najważniejszych punktów jest responsywność. Nowocześni użytkownicy odwiedzają strony www o wiele częściej na smartfonie lub tablecie niż desktopie. Zadbajmy o to, by z wersji mobilnych korzystało się im równie przyjemnie. No i najważniejsze – nowoczesna strona www musi się szybko ładować i płynnie działać. Bez tego ani nie odwiedzą jej internauci, ani roboty wyszukiwarek. Podstawowymi błędami przy tworzeniu stron www są:

 • brak podstron,
 • przerost formy nad treścią,
 • duplikacja treści,
 • nieczytelny kod,
 • brak użyteczności,
 • brak responsywności.

Jeśli szukasz podwykonawcy nowoczesnej strony www, skorzystaj z usług www.pirmedia.pl.

Jaki wpływ ma dobra strona na pozycjonowanie?

Odpowiednio zaprojektowana i stworzona strona www ma ogromny wpływ na to, w jaki sposób będzie się pozycjonowała. Google docenia responsywność, funkcjonalność, użyteczność, unikatowość treści bogatych w nagłówki, tytuły i śródtytuły, odmieniane i synonimizowane frazy kluczowe, odpowiednie opisy www (description), przejrzysty układ i strukturę www, przyjazne adresy URL, szybkość ładowania i płynność działania. Jeśli zadbamy o te aspekty, możemy być pewni, że spełnimy standardy stawiane przez Google i uda nam się zająć wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu pod stronę?

Wybierając system CMS do zarządzania swoją stroną www – poza faktem, czy jest darmowy, czy też płatny – powinniśmy zwrócić uwagę na to, by: dało się go łatwo i szybko nauczyć, posiadał bogaty zestaw gotowych szablonów, modułów i rozszerzeń, które można dopasowywać do swoich potrzeb, posiadał wydajny i skuteczny system cache.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top