Zakładasz firmę? Pomyśl o sejfie depozytowym!

Jeśli prowadzisz lub zakładasz restaurację, pub, sklep czy firmę transportową, koniecznie pomyśl o zakupie sejfu depozytowego. To rozwiązanie, które pomoże ci bezpiecznie przechowywać codzienny utarg, klucze czy wartościowe dokumenty.

Sejf depozytowy, polecany firmom obracającym codziennie znaczną ilością gotówki, przede wszystkim charakteryzuje wyposażenie we wrzutnię, szufladę lub bęben. Pozwala to na umieszczenie wewnątrz sejfu pieniędzy, kluczy lub ważnych dokumentów, bez konieczności jego otwarcia. Dzięki temu pracownik firmy będzie mógł włożyć coś do skrytki, ale nie będzie mógł samodzielnie nic  z niej wyjąć. Zrobi to tylko właściciel lub inna upoważniona do tego osoba, która posiada klucz do sejfu, zna specjalny kod lub szyfr.

Rodzaje sejfów depozytowych

Zakładasz firmę? Pomyśl o sejfie depozytowym! 1Sejfy depozytowe w zależności od tego, do czego mają posłużyć, mogą być różnego rodzaju. W zależności od ich przeznaczenia będą innych wielkości, ciężaru i pojemności. Mogą też mieć wypełnienie przeciwpożarowe, dzięki czemu ich zawartość będzie bezpieczna w przypadku ognia. Najpopularniejszymi w biznesie są jednak szafy pancerne, sejfy kasjerskie oraz kasetki wrzutowe. Te pierwsze z nich są, oczywiście, największe i w przeciwieństwie do pozostałych nie posiadają zazwyczaj otworu wrzutowego. Świetnie sprawdzą się w biurze i posłużą głównie do przechowywania ważnych dokumentów.

Sejfy do restauracji i sklepu

Sejfy kasjerskie natomiast to doskonałe rozwiązanie dla restauracji, pubów i sklepów, których obsługa po całym dniu pracy może umieścić w nich utarg. Dzięki temu pieniądze znajdą się w bezpiecznym miejscu, z którego nikt, poza osobą do tego upoważnioną, nie będzie mógł ich wyjąć. Sejfy kasjerskie sprawdzą się też jako miejsce depozytowe na klucze od samochodów w firmach logistycznych i przewozowych.  Podobnie jest z kasetkami wrzutowymi, choć te są niewielkich rozmiarów, co sprawia, że zapewniają też nieco mniejszą ochronę w przypadku włamania – potencjalny złodziej jest zazwyczaj w stanie wynieść taką kasetkę w całości.

Dobry zamek

Bez względu jednak na to, czy interesują nas sejfy kasjerskie czy inne sejfy depozytowe, istotną kwestią jest dobór odpowiedniego typu ich zamknięcia. Większość oferowanych na rynku sejfów posiada zamki elektroniczne lub kluczowe, choć popularna bywa też kombinacja tych dwóch typów zamknięcia. Spotyka się też sejfy kasjerskie wyposażone w zamki kluczowe i mechaniczne-szyfrowe.  Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Tradycyjny kluczowy jest stosunkowo tani i bezpieczny, ale wymaga noszenia przy sobie klucza. Sejfy kasjerskie wyposażone w zamek elektroniczny są natomiast znacznie wygodniejsze w użyciu, a ich bezpieczeństwo jest wysoko oceniane. Wszystkie te typy zamknięć można np. znaleźć w ofercie sejfów kasjerskich na www.saffort.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top