Zakup nieruchomości czyli inwestycje alternatywne

Niskie stopy procentowe sprawiają, że coraz więcej osób szuka alternatywnych sposób inwestowania. Alternatywnych produktów inwestycyjnych jest obecnie na rynku całkiem sporo, do tego są to produkty bardzo mocno zróżnicowane. Zdecydowana większość inwestorów interesuje się produktami, które są przede wszystkim bezpieczne. Osoby, które chcą zainwestować posiadany przez siebie kapitał interesują się również tymi produktami, które zapewniają niemal pewne zyski. Do tego typu inwestycji należą nieruchomości – produkt inwestycyjny dający wiele możliwości, ale dostępny tylko dla tych, którzy dysponują znacznym kapitałem.

Kupno mieszkania z przeznaczeniem na wynajem

Zakup nieruchomości czyli inwestycje alternatywne 1Jest to jedna z bardziej opłacalnych inwestycji w nieruchomości. Mieszkanie na wynajem jest pewną inwestycją, ale o tym jaka będzie stopa zwrotu zależy od jego lokalizacji. Najlepiej jest inwestować w zakup mieszkań z przeznaczeniem na wynajem w dużych miastach. Rentowność w tych miastach wynosi ponad 5 procent – niemal procent więcej niż w miastach średniej wielkości. Szczególnie warto szukać mieszkań, które położone są w pobliżu wyższych uczelni. Znalezienie osób, które zechcą mieszkanie wynająć nie będzie w tym przypadku trudne. Szczególnie cenione są kawalerki. W cenie są także kompletnie urządzone mieszkania do wynajęcia. Dobrą inwestycją jest także zakup mieszkania w miejscowościach turystycznych. Powinny to być mieszkania, które położone są w bardzo bliskim sąsiedztwie miejsc najbardziej dla turystów atrakcyjnych. W przypadku miejscowości górskich na brak osób zainteresowanych wynajmem nie będą narzekać ci inwestorzy, którzy kupią mieszkanie lub dom położone w sąsiedztwie szlaków turystycznych, które wśród turystów cieszą się największą popularnością. W przypadku miejscowości nadmorskich powinny to być nieruchomości, które od plaży dzieli kilkanaście metrów. Ryzyko, że mieszkania nie uda się wynająć jest niewielkie. Nie można go jednak wykluczyć, w takiej jednak sytuacji mieszkanie zawsze można sprzedać z zyskiem.

Zakup gruntów

Bardzo często osoby, które inwestują w zakup gruntów przeznaczają je do odsprzedaży. Stąd też największym zainteresowaniem cieszą się działki, które są przeznaczone pod zabudowę. Taka inwestycja może przynieść wysoką stopę zwrotu pod warunkiem, że inwestor zwróci uwagę na lokalizację działki. Najmniej opłaca się kupowanie działek budowlanych położonych w centrum miasta, najbardziej tych, które leżą blisko dużych aglomeracji miejskich.

Pokoje w hotelu

Tak zwany condohotel czyli inwestycja w pokoje w obiekcie hotelowym wymaga zaangażowania przynajmniej kwoty 200 tysięcy złotych. Są oczywiście i takie obiekty, w które trzeba zainwestować co najmniej 400 tysięcy. Tego typu inwestycja może przynieść wysoką stopę zwrotu. Jest to jednak inwestycja o sporym ryzyku, zamiast spodziewanego zysku może przynieść spore straty. Najmniejsze ryzyko poniosą ci inwestorzy, którzy zdecydują się na zainwestowanie w obiekty hotelowe znajdujące się w miejscowościach wypoczynkowych. Stopa zwrotu w tym przypadku może wynieść nawet 10 procent rocznie.

Więcej ciekawych porad odnośnie inwestowania w nieruchomości znajdziesz na blogu – inwestujwnieruchomosci.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry