Zakup solidnych mebli do jadalni – wybieramy stół kuchenny

Odpowiednio dobrany stół do jadalni zawsze staje się centralnym punktem mieszkania, który nie spełnia jedynie swojej funkcji podczas posiłków, czy rodzinnych uroczystości, ale jest miejscem wspólnej pracy, zabawy i nauki. Ten mebel zazwyczaj staje się świadkiem najważniejszych chwil w życiu każdej rodziny, to przy nim bowiem spędzamy większość rodzinnych uroczystości, świąt, urodzin, jubileuszy, a także codziennych posiłków. Dlatego też stół kuchenny powinien być naprawdę przemyślanym zakupem. Nie jest to także mały wydatek, dlatego przed zakupem idealnego stołu, zalecamy uzbroić się w garść pożytecznych informacji na ten temat. I takie właśnie Ci dzisiaj zaserwujemy. Z dzisiejszego artykułu dowiesz się wszystkiego o stołach do jadalni, a dzięki temu kupisz solidne i wytrzymały stół kuchenny, który stanie się nieodzowną częścią Twojej jadalni.

Zakup solidnych mebli do jadalni - wybieramy stół kuchenny 1

Zakup solidnych mebli do jadalni – na co zwrócić uwagę przy zakupie stołu?

Kształt

Na pewno zastanawiasz się, którą z opcji wybrać: stół kuchenny z prostokątnym, kwadratowym, okrągłym czy rozsuwanym blatem? Stół do jadalni z prostokątnym lub kwadratowym blatem, który można ustawić przy ścianie, wydaje się być najbardziej funkcjonalny w odniesieniu do przestrzeni, ponieważ nie zajmuje dużo miejsca i wpisuje się w kształt pokoju. Jeśli jednak masz przestronne mieszkanie i lubisz zapraszać gości, to śmiało możesz zdecydować się na okrągły stół do jadalni, ponieważ przy nim zmieści się więcej osób, a w dodatku tego typu stoły są znacznie bezpieczniejsze, jeśli masz dzieci, ponieważ z uwagi na brak ostrych kątów minimalizują ryzyko bolesnych wypadków. W mniejszych mieszkaniach idealnie sprawdzi się rozsuwany stół do kuchni, którego rozmiar możesz dostosowywać względem potrzeb.

Rozmiar

Rozmiar stołu do jadalni lub kuchni, w największej mierze zależy od wielkości pomieszczenia, w którym chcemy go umiejscowić, ilości osób, zamieszkujących dane mieszkanie, oraz ich gabarytów. Jeśli chodzi o wymiary blatu, to możemy stwierdzić, że wygodny stół to taki, przy którym wszyscy domownicy mogą swobodnie usiąść w gronie rodziny, ale także taki, który zmieści wszystkie akcesoria do posiłków. Osobom mieszkającym w pojedynkę stół kuchenny o powierzchni 60 x 40 cm powinien zdecydowanie wystarczyć. Dla dwóch, wystarczy pomnożyć tę liczbę, w tą metodą możemy obliczyć także rozmiar blatu stołu do kuchni dla większej liczby osób.

Wysokość

Jeśli chodzi o wysokość stołu, to tutaj sprawa przedstawia się dość prosto, ponieważ nie ma wielu wariantów. Standardowa wysokość stołu kuchennego waha się między 70 a 90 cm. Kupując stół do kuchni musisz dopasować jego wysokość do krzeseł i blatów kuchennych.

Wykonanie

Jeśli chodzi o stół kuchenny lub do jadalni, to najważniejsze jest odpowiednie wykonanie z wysokiej jakości materiałów. Najtrwalsze meble tego typu, rzecz jasna, wykonane są z litego drewna lub drewna w połączeniu z metalem, na przykład stalą; zobacz tutaj. Taki stół kuchenny na pewno szybko się nie zniszczy. Dlatego jeśli chodzi o wybór idealnego stołu do kuchni, rekomendujemy postawić na solidność i wytrzymałość.

Kolor

Barwa stołu zależy w dużej mierze od aranżacji wnętrza, w którym chcesz do postawić. Klasyczne lite, ciemne lub jasne drewno nigdy nie wyjdzie z mody, ale ostatnio coraz częściej wypierane jest przez stoły wykonane z drewna z metalowymi wstawkami, dlatego polecamy zerknąć i na tę opcję.

Solidny stół do jadalni – jaki stół kuchenny sprawdzi się na lata?

Solidny stół kuchenny to stół wytrzymały, czyli wykonany z najlepszej jakości materiałów, ponieważ tylko taki będzie odporny na uszkodzenia mechaniczne, nieodzowne przy codziennym użytkowaniu oraz nawet po latach, prezentował się estetycznie. Jakie zatem materiały polecamy? Nie wykażemy się tutaj oryginalnością, bo ta prawda znana jest już od wieków, ale solidny stół do kuchni, to stół drewniany. Lite, polakierowane drewno łatwo utrzymać w czystości i atrakcyjnie prezentuje się nawet to po wielu latach, dlatego naszym zdaniem warto zainwestować wyłącznie w drewniany stół do jadalni.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Pytech Summit 2021
09.12.2021
Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry