Jak zareklamować swoją firmę?

Nie od dziś wiadomo, że dobra promocja własnej marki jest dźwignią handlu. Każda firmy powinna zainwestować w co najmniej kilka form reklamy, które z czasem przyniosą korzyści. Co właściciel przedsiębiorstwa powinien wybrać?

Wizytówka

To chyba najoczywistszy sposób na promowanie swoje firmy. Każdy szanujący się szef powinien posiadać wizytówkę, która oczywiście musi być wykonana w wysokiej jakości.

Jak zareklamować swoją firmę? 1

Jej historia sięga już średniowiecznych Chin, gdzie bardziej poważane osoby inwestowały w ten kawałek papieru, który wykorzystywany był podczas nawiązywania nowych znajomości. Obecnie możemy wyróżnić kilka rodzajów wizytówek, na przykład osobistą (z danymi właściciela i stopniem naukowym), rodzinną (imiona i nazwiska z telefonem kontaktowym, często dodawana do prezentu) oraz służbową (logotyp przedsiębiorstwa, imię i nazwisko właściciela, zajmowane stanowisko i dane kontaktowe). Jest to jedna z tańszych form reklamy.

Papier firmowy

Papier firmowy to nic innego, jak kawałek kartki, który mają obowiązek drukować właściciele niektórych firm zapisanych w Krajowym Rejestrze Sądowych. Ponadto to niezwykła wygoda podczas opracowywania oficjalnych pism oraz drukowania rachunków i faktur. Papier firmowy powinien, a nawet w wielu przypadkach musi posiadać numer NIP, numer KRS, nazwę przedsiębiorstwa oraz wysokość kapitału zakładowego. Warto również, aby zawierał oficjalny logotyp firmy.

Plakat

Prowadząc firmę usługową powinniśmy rozważyć wydruk plakatów. Mogą one zawierać na przykład informację o rabatach na dane produkty, a koniecznie zawarte na nich muszą być adresy naszych punktów sprzedażowych. Plakaty chętnie wykorzystywane są również przez przedsiębiorstwa jako reklama i chęć poinformowania potencjalnych klientów o istnieniu danej placówki.

Grawerowanie

Ta forma reklamy jest niewątpliwie najdroższa ze wszystkich wymienionych, jednak w wielu przypadkach może okazać się najskuteczniejsza. Jeśli mamy duży budżet na promocję, możemy pomyśleć nad zamówieniem partii pendrive’ów z logotypem firmy, które w odpowiednim momencie przekażemy naszym kontrahentom. Istnieje bardzo duża szansa, że będą oni używać takiej pamięci masowej na co dzień, co jednoznaczne jest ze stałą stycznością z naszym logiem.

Podsumowanie

Jest wiele sposobów na dobrą reklamę naszego przedsiębiorstwa oprócz tych, które wymieniliśmy powyżej. Wszystkie swoje pomysły zrealizujecie we współpracy ze studiem reklamy DecoART, które zaoferować może nie tylko wydruk wizytówek, papieru firmowego, plakatów czy grawerowanie, ale również oklejenie samochodu, przygotowanie banerów reklamowych, reklam świetlnych oraz witryn sklepowych.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry