100 dolarów dla niezadowolonych właścicieli Nokia Lumia 900

Opublikowano: 11 kwietnia 2012. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Nokia Lumia 900 ma wady oprogramowania, co potwierdza producent. Chcąc zrekompensować użytkownikom nowego smartfonu wszelkie niedogodności, firma Nokia zdecydowała się na wypłatę każdemu z nich po 100 dolarów.

100 dolarów dla niezadowolonych właścicieli Nokia Lumia 900 1

Nokia Lumia 900 była reklamowana jako smartfon wolny od wad. Tymczasem, już w kilka dni po wprowadzeniu nowego telefonu na rynek, pierwsi użytkownicy zaczęli zgłaszać problemy w uzyskiwaniu połączenia z internetem. Część egzemplarzy smartfonów rozłączała stale transmisje danych po sieci komórkowej lub nie pozwalała korzystać z danych pakietowych.

Firma Nokia przyznała się do błędu i zapowiedziała, że w jak najkrótszym czasie poprawi usterki oprogramowania. Aby uspokoić dotychczasowych klientów i zachęcić potencjalnych nowych nabywców do dokonania zakupu, producent zdecydował się na podarowanie każdemu użytkownikowi zgłaszającemu usterki 100 dolarów. Jest to nawet więcej, niż kosztuje smartfon, który dostępny jest w sklepach w cenie od 99,99 dolarów.

Firma Nokia potwierdziła, że zgłaszane przez użytkowników problemy są jak najbardziej uzasadnione. Usterka była wynikiem tego, w jaki sposób smartfon zarządza pamięcią. Firma stwierdziła, że jest on spowodowana wadliwym oprogramowaniem.

Klienci mogą wymieniać swoje telefony w sklepach AT&T lub czekać na aktualizacje oprogramowania do 16 kwietnia.

Promocja polegająca na wypłacie rekompensaty dla niezadowolonych użytkowników Nokia Lumia 900 w wysokości 100 dolarów dla każdego, potrwa do północy 21 kwietnia.

za: Allthingsd.com

Marta Michałek-Machniewska100 dolarów dla niezadowolonych właścicieli Nokia Lumia 900

Podziel się!

O autorze

marta