Sporu wokół .JOBS ciąg dalszy

Nieco z boku dyskusji na temat nowych domenowych rozszerzeń toczy się spór wokół wykorzystania istniejącej już końcówki .JOBS. Kolejna grupa nacisku apeluje do ICANN by ponownie rozważyła pomysł szerszego udostępnienia domeny.

W grupie określającej się mianem The .JOBS Charter Compliance Coalition znajdują się tacy gracze z branży rekrutacyjnej jak CareerBuilder czy Monster. Wysłali do ICANN list, w który apelują o rozważnie decyzji o szerszym udostępnieniu .JOBS. Do tej pory końcówka była dostępna jedynie dla firm, które mogły zarejestrować domenę NazwaFirmy.jobs i wykorzystywać ją w celach kadrowych. Korporacja zatwierdziła jednak projekt wykorzystania tego typu nazw do projektów związanych z rekrutacją np. stworzenia katalogu ofert pracy z danego miejsca w domenie Miasto.jobs.

Sporu wokół .JOBS ciąg dalszy 1W wysłanym liście grupa przekonuje, że nowy projekt związany z .JOBS nie jest zgodny z pierwotnym pomysłem na wykorzystanie końcówki. Ma on również stanowić zagrożenie dla firm działających w Koalicji oraz innych podmiotów – głównie przez możliwość abuzywnych rejestracji.

Przypomnijmy, że nie jest to pierwsza grupa, która protestuje przeciwko nowym pomysłom na końcówkę .JOBS. Problem rozszerzenia wydaje się mieć znaczenie ograniczone do jednej tylko branży. Trudno pozbyć się jednak wrażenia, że – tak jak pisaliśmy już kiedyś – może to być zapowiedź trudności, które czekają nas przy okazji wprowadzania nowych domenowych końcówek.

Grafika: networkedblogs.com

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top