CodersTrust Polska nagradza pionierów nowej ekonomii

CodersTrust Polska przyznało wyróżnienia najbardziej przedsiębiorczym Polakom, którzy wytyczają ścieżki rozwoju nowej ekonomii w Polsce. Tytuł New Economy Hero otrzymali m.in. Michał Sadowski (Brand24), Joanna Drabent (Prowly) i Jakub Sobczak (PolakPotrafi.pl).

ct_poland_logo_localized_logo_colorCodersTrust Polska to inicjatywa przyczyniająca się do rozwoju branży teleinformatycznej poprzez naukę języków programowania. Jej celem jest pomoc młodym ludziom w planowaniu przyszłości oraz zachęcenie ich do zdobywania wiedzy i kompetencji umożliwiających znalezienie ciekawej i rozwojowej pracy.

Praca i obecność w przestrzeni publicznej New Economy Heroes są przykładem dla młodych zdolnych ludzi oraz impulsem do działania i odkrywania pasjonującego świata technologii – twierdzi Beata Jarosz, prezes CodersTrust Polska – naszym celem jest pokazanie wzorów do naśladowania i uświadomienie, że sukces jest w zasięgu ręki, jeśli przełamią swoje bariery
i zdobędą odpowiednie umiejętności.

Historie prężnie działających polskich przedsiębiorstw, takich jak LiveChat, Spontime czy iTaxi.pl, uświadamiają, jak ważna jest reorientacja na wspieranie rozwoju technologii informacyjnych i komunikacyjnych oraz edukację w tym zakresie. Sukcesy polskich firm, których podstawą jest wiedza i informacja, mają realny wpływ na tworzenie nowej ekonomii i przyczyniają się do budowania silnej gospodarki. Nie byłoby to możliwe gdyby nie odwaga, umiejętność dostrzegania trendów i przedsiębiorczość ich założycieli – dodaje Beata Jarosz.

Taka postawa jest niezwykle istotna na polskim rynku. Popyt na innowacyjne rozwiązania rośnie bardzo szybko, niosąc za sobą potrzebę zatrudniania specjalistów IT. Szacuje się, że już teraz w naszym kraju brakuje ich ok. 50 tysięcy, a 40% firm ma problemy z ich zatrudnieniem. Barierą dla młodych ludzi jest obawa przed trudnościami związanymi z nauką IT, a także brak wiary we własne umiejętności i kompetencje.

Częściowym rozwiązaniem tego problemu mogą być inicjatywy, które przyczynią się do wzrostu liczby programistów na naszym rynku, ucząc kodowania również tych, którzy do tej pory nie mieli z nim do czynienia. Przykład New Economy Heroes uświadamia, że aby osiągnąć sukces w branży nie jest potrzebne wykształcenie informatyczne, ale chęć poszerzania swoich możliwości, głód wiedzy i odwaga w poświęcaniu się pasji.

Wyróżnienie New Economy Heroes otrzymali:

 • Stefan Batory, iTaxi
 • Michał Borkowski, Brainly.com
 • Mariusz Ciepły, LiveChat Software
 • Karolina Demiańczuk, Spontime
 • Joanna Drabent, Prowly.com
 • Michał Juda i Jasiek Stasz, SHOWROOM
 • Michał Sadowski, Brand24.pl
 • Jakub Sobczak, PolakPotrafi.pl
 • Barbara Sołtysińska, LifeTube
 • Zuzanna Stańska, Moiseum
 • Dr Jan Zając i Paweł Kucharski, Sotrender

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry