Activision ogłasza Guitar Hero

Firma Activision z powodu kiepskich wyników sprzedaży postanowiła zamknąć oddział odpowiedzialny za stworzenie serii gier Guitar Hero. To koniec ważnego rozdziału w branży gier komputerowych.

Zawieszenie serii Guitar Hero to wydarzenie znamienne. Stworzona w 2005 roku przez niezależne studio RedOctane udowodniła, że gracze uwielbiają plastikowe instrumenty, na których mogą „grać”. W 2006 roku seria przejęta została przez Activision za 100 mln dolarów.

Activision ogłasza Guitar Hero 1Dotychczas sprzedano 25 mln zestawów Guitar Hero. Zwrot z inwestycji szacowany jest na ok. 2 mld dolarów. Sama tylko trzecia część gry – „Guitar Hero III: Legends of Rock” – zarobiła miliard dolarów.

Na fali popularności Guitar Hero powstały inne franczyzy. Najbardziej znaną jest bez wątpienia Rock Band, która umożliwiała „grę” na innych niż gitary instrumentach – w tym perkusji.

Skoro wyniki Guitar Hero były tak dobre skąd upadek marki? „Guitar Heroes: Warriors of Rock”, szósta odsłona serii zebrała bardzo kiepskie recenzje i fatalnie się sprzedawała. Activision zanotowała w czwartym kwartale ubiegłego roku stratę netto na poziomie 233 mln dolarów. Zamknięcie oddziału zajmującego się Guitar Hero i zwolnienie 500 osób to także wynik „postępujących strat w zakresie muzycznych gier”, przekonuje firma.

Przesycenie rynku podobnymi seriami, drogie kontrolery, które nie są ze sobą kompatybilne, znudzenie klientów – kilka czynników złożyło się na porażkę jednej z najważniejszych marek pierwszej dekady XXI wieku na rynku gier komputerowych.

Zamknięcie oddziału nie oznacza wycofania Guitar Hero ze sprzedaży. Seria nie będzie jednak rozwijana. I kto wie czy za jakiś czas nie stanie się klasykiem odświeżanym podczas domowych imprez?

http://www.youtube.com/watch?v=tfNj58yPNNY

[Źródło: Activision, Mashable]

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry