Adecco przedstawia ofertę przejęcia jobpilot

Opublikowano: 11 lutego 2002. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , , ,

Znany na świecie Adecco S.A. poinformował 6 lutego 2002, że przygotowuje zaleconą propozycję przejęcia jobpilot AG. Dzięki przejęciu jobpilot, powstanie w Europie wiodąca firma usługowa online w zakresie doradztwa personalnego i e-rekrutacji.

Zakładając, że odpowiednie dane finansowe za rok 2001 opublikowane przez jobpilot nie odbiegają od stanu faktycznego, Adecco zobowiązało się wypłacić wszystkim akcjonariuszom jobpilot AG wartość 5,30 euro za akcję przy finalizacji transakcji, co odpowiada kapitalizacji giełdowej 70 milinów euro. Przejęcie firmy jobpilot planuje się na kwiecień 2002. Jest ono uwarunkowane uzyskaniem 75% głosów i otrzymaniem wymaganych prawem akceptacji. Rada Nadzorcza i kierownictwo postanowiło jednogłośnie zaakceptować przejęcie i zarekomendowało akcjonariuszom przyjęcie propozycji.

Trzech największych akcjonariuszy jobpilot AG: Dr. Roland Metzger (założyciel i Dyrektor Zarządzający) oraz United Internet AG i Private Equity Bridge Finance, którzy wspólnie posiadają 69% kapitału akcyjnego, zaakceptowali propozycję przejęcia. Transakcja ma być zakończona do kwietnia 2002.

Dr. Roland Metzger utrzyma znaczącą rolę w nowej firmie, pozostając dyrektorem zarządzającym jobpilot. Jego doświadczenie pozwoli utrzymać wiodącą pozycję w branży.

„Przejęcie jobpilot uzupełni naszą strategię” – komentuje Bernard Morel – „Innowacje mają duże znaczenie dla koncernu Adecco. Połączenie Adecco i jobpilot zapewni duży dochód oraz oszczędności w zakresie inwestycji infrastruktury oraz wspólne wykorzystanie międzynarodowych obiektów”.

http://www.jobpilot.pl

Sylwester KozakAdecco przedstawia ofertę przejęcia jobpilot

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.