Adv.pl – 34 miejsce na świecie w pozycjonowaniu

Opublikowano: 19 sierpnia 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , ,

Specjaliści z firmy Adv.pl zajęli 34 miejsce w światowych mistrzostwach w pozycjonowaniu –„Seo Challenge”. Był to konkurs, polegający na wypozycjonowaniu strony WWW w wyszukiwarce Google. W zawodach wzięło udział ponad 510 000 uczestników.

Zadaniem każdego zawodnika była promocja zgłoszonej wcześniej strony internetowej pod podanym przez organizatora słowem kluczowym. W tych mistrzostwach był to zwrot „nigritude ultramarine”. Wybrano tę właśnie frazę, aby uniknąć przypadkowego zwycięstwa witryny nie biorącej udziału w konkursie, ponieważ po wpisaniu jej w wyszukiwarce Google.com, nie pojawiały się żadne wyniki wyszukiwania. Po ponad dwumiesięcznych zmaganiach strona indeksowana przez Adv.pl zajęła ostatecznie 34 pozycję.

– Przystępując do konkursu nie spodziewaliśmy się tak dużej konkurencji. Tym bardziej jesteśmy dumni ze zdobycia wysokiej pozycji na arenie międzynarodowej. Warto zauważyć, że zostaliśmy sklasyfikowani najwyżej spośród uczestników z Polski. Wyniki konkursu jasno dowodzą, że należymy do światowej czołówki w dziedzinie webpositioningu. – mówi Tomasz Kornicki, lider zespołu indeksującego Adv.pl.

http://www.seochallenge.com

Sylwester KozakAdv.pl – 34 miejsce na świecie w pozycjonowaniu

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.