Afilias przejmuje dotMobi

Opublikowano: 18 lutego 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Afilias, operator rejestru .INFO, ogłosił przejęcie firmy mTLD Top-Level Domain (dotMobi), operatora rejestru .MOBI. Szczegółowe warunki umowy nie zostały ujawnione. Mimo entuzjazmu inwestora wyniki rejestru trudno jednak nazwać optymistycznymi.

Nasze przejęcie dotMobi wpisuje się w długoterminową strategię zapewnienia sukcesu wspieranych przez nas TLD. Jesteśmy dumni z globalnego powodzenia .MOBI i cieszymy się na naszą współpracę przy budowaniu jego marki – powiedział Hal Lubsen, dyrektor generalny Afilias.

Nie dziwi ton wypowiedzi inwestora. Jak można jednak przeczytać w artykule serwisu paidContent:UK, wyniki .MOBI nie mogą budzić entuzjazmu. Powołując się na raporty finansowe dotMobi serwis przekouje, że w 2009 roku mTLD zanotowała 3,5 mln euro straty. Rok wcześniej miała 324 tys. euro straty.

Z jednym milionem zarejestrowanych domen .MOBI na tle 187 mln wszystkich nazw trudno mówić o ogromnej popularności rozszerzenia. Czy nowy inwestor będzie miał pomysł na jego promocję?

aznews.plAfilias przejmuje dotMobi

Podziel się!

O autorze

aznews.pl

Serwis AZnews.pl przedstawia najważniejsze informacje z branży domenowej. Znaleźć tam można bieżące informacje, raporty i zestawienia sprzedaży.