Amazon: tablet i dwa nowe czytniki Kindle jesienią?

Już wkrótce pojawić mają się nowe urządzenia firmy Amazon: oczekiwany od dawna tablet i dwa zaktualizowane czytniki Kindle. Premiera urządzeń wydaje się być naturalnym rozszerzeniem działalności firmy.

Jak donosi Wall Street Journal, Amazon zaprezentuje jesienią 9-calowy tablet, który ma być rywalem dla iPada firmy Apple. Działać ma w oparciu o system Android, umożliwiając oglądanie wideo, słuchanie muzyki i czytanie e-booków. Ceny oraz dostępność urządzenia nie są znane.

Amazon: tablet i dwa nowe czytniki Kindle jesienią? 1

Ciekawie brzmią również zapowiedzi dwóch odświeżonych wersji czytnika Kindle, które zadebiutować mają w trzecim kwartale tego roku. Jedna z nich wyposażona ma być w ekran dotykowy, a druga, tańsza, ma być ulepszoną edycją dostępnych obecnie na rynku urządzeń. Obie wersje mają mieć ekrany e-ink.

Doniesienia o premierze tabletu Amazona pojawiają się już od wielu miesięcy. Premiera tego typu urządzenia byłaby naturalną konsekwencją i rozszerzeniem strategii firmy, która nie tylko sprzedaje więcej e-booków niż papierowych książek, ale także uruchomiła odtwarzacz muzyki w chmurze oraz konkurenta dla Netfix, dając możliwość oglądania filmów przez internet. Kindle natomiast pozostaje flagowym produktem Amazonu, umożliwiając dostęp do olbrzymiej księgarni.

Konkurencja jest jednak bardzo mocna. iPad 2 sprzedaje się doskonale, pojawia się coraz więcej urządzeń z Androidem, a Google już wkrótce zacznie sprzedawać iriver Story HD, pierwszego czytnika zoptymalizowanego pod Google eBooks. Czy Amazon ma szansę na rynkowy sukces?

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry