Apple prezentuje wyniki finansowe i zapowiada kolejne nowości

To będzie tydzień Apple. Firma ogłosiła wczoraj bardzo dobre wyniki finansowe, a na jutro zapowiedziane zostało specjalne wydarzenie, podczas którego zobaczymy prawdopodobnie nowy system operacyjny – Lion.

Wyniki finansowe korporacji z Cupertino za czwarty kwartał bieżącego roku fiskalnego okazały się – dość spodziewanie – bardzo dobre. Przychód firmy wyniósł 20,34 mld dolarów, najwięcej w historii, aż 66 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. W trzecim kwartale br. przychód kształtował się na poziomie 12,21 mld dolarów.

Apple prezentuje wyniki finansowe i zapowiada kolejne nowości 1Apple sprzedała w ciągu tych trzech miesięcy 3,89 mln komputerów Mac – o 27 proc. więcej niż rok temu. Konsumenci kupili również 14,1 mln iPhone’ów (91 proc. wzrost rok do roku) oraz 9,05 mln iPodów (11 proc. spadek). Uwagę analityków przyciągnął wynik sprzedaży tabletu iPad – 4,19 mln sztuk, nieco mniej niż się spodziewano, choć to i tak najszybciej zdobywające nowych użytkowników urządzenie w historii.

Już jutro o godz. 19 polskiego czasu odbędzie się natomiast konferencja „Back to the Mac”. W logo zaproszenia umieszczony został symbol jabłka oraz spoglądający przez nie lew, co może sugerować prezentację nowego systemu operacyjnego Apple „Lion” (nazwy poprzednich systemów pochodziły od dzikich kotów: Pantera, Tygrys, Lampart itd.).

Analitycy spekulują, że Steve Jobs pokazać może również nową wersję cienkiego MacBook’a Air lub kolejną odsłonę pakietu iLife. Jak zwykle nie wiemy nic pewnego. O zaprezentowanych nowościach z pewnością poinformujemy.

Więcej na temat wyników finansowych przeczytać można pod tym adresem.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top