Apple z dużym zyskiem, ale mniejszym od oczekiwanego

Dwa dni po premierze nowych urządzeń, firma Apple prezentuje wyniki finansowe. Są dobre, ale nie spełniły oczekiwań analityków.

Apple z dużym zyskiem, ale mniejszym od oczekiwanego 1Zysk netto Apple w czwartym kwartale roku fiskalnego wzrósł do poziomu 8,2 mld dol. (8,67 dol. na akcję) – to o 24 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Przychody firmy wyniosły 36 mld dolarów. Zysk był niższy niż oczekiwali analitycy, którzy spodziewali się 8,75 dol. zysku na akcję.

W trzy miesiące firma Apple sprzedała 29,6 mln sztuk iPhone’ów (o 58 proc. więcej w stosunku rok do roku), 14 mln iPadów (26 proc. więcej), 4,9 mln komputerów Mac (spadek o 1 proc.) oraz 5,3 mln iPodów (spadek o 19 proc.). Z nowych produktów Apple w wynikach sprzedażowych w opisywanym kwartale uwzględniono 8 dni dostępności iPhone’a 5, który w pierwszym weekendzie sprzedał się w 5 mln egzemplarzy.

Firma prognozuje, że w kolejnym kwartale zysk firmy ma sięgnąć 11,75 dol na akcję, a przychody – 52 mld dol. To ostrożne kalkulacje; analitycy spodziewają się 15,41 dol zysku na akcję. 15 listopada firma wypłacić ma dywidendę – 2,65 dol. za akcję.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top