Apple zamyka dostęp do swoich aplikacji

Koncern Apple zdecydował o zablokowaniu witryn oferujących możliwość skorzystania z deweloperskich wersji jego oprogramowania. Od tej pory będą one dostępne wyłączenie dla zarejestrowanych deweloperów oraz dla osób z urządzeniami przypisanymi do kont deweloperskich.

Apple zamyka dostęp do swoich aplikacji 1Na wielu witrynach internetowych do niedawna można było skorzystać odpłatnie z dostępu do wersji beta aplikacji i systemów wprowadzonych na rynek przez firmę Apple. Teraz witryny te są sukcesywnie zamykane, albo też ograniczana jest ich funkcjonalność, o czym donosi serwis Macstories.

Jedną z takich stron była witryna UDIDactivation.com. Każdy jej użytkownik mógł dopisać UDID posiadanego sprzętu do konta deweloperskiego. Należało za to zapłacić niecałe 9 dolarów. To ponad 10-krotnie mniej niż koszty obsługi konta deweloperskiego, które kosztuje rocznie 99 dolarów.

W licencji firmy Apple dotyczącej poszczególnych programów i systemów znajduje się zapis mówiący o tym, że do konta dewelopera mogą być dopisane inne osoby, ale muszą to być wyłącznie współpracownicy i pracownicy firmy. Jeśli deweloper nie przestrzega tych reguł, wówczas firma Apple na mocy zawartej licencji i jej regulaminu, ma prawo do zawieszenia jego konta. Z tego prawa korzysta w chwili obecnej, blokując strony internetowe, oferujące płatny, tani dostęp do testowych wersji aplikacji Apple.

Blokada nakładana jest na wszystkie witryny internetowe, które sprzedają niezarejestrowanym użytkownikom dostęp do wersji beta oprogramowania Apple.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Scroll to Top