Atomic Jelly zbiera w crowdfundingu

Platforma crowdfundingu udziałowego FindFunds.pl uruchomiła sprzedaż udziałów studia Atomic Jelly, specjalizującego się w produkcji gier wideo. Spółka chce pozyskać minimum 1,65 mln zł złotych. Już w pierwszym dniach kampanii inwestorzy objęli udziały o wartości blisko 1,4 mln zł. FindFunds.pl weryfikuje kolejne wpłaty.

Mimo dopiero dwóch lat działalności Atomic Jelly ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy. Poznańskie studio wyprodukowało dwa znaczące tytuły: Project Remedium oraz 303 Squadron: Battle of Britain, notując przy tym przychody przekraczające milion złotych. W bieżącym roku studio pracuje nad kolejną grą: Dangerous Paths, której premiera planowana jest na 2020 r. W dalszej przyszłości studio zamierza zająć się produkcją portów istniejących oraz przyszłych gier na popularne platformy konsolowe. Spółka zakłada, że w najbliższej przyszłości zadebiutuje na rynku NewConnect. IPO zaplanowano na połowę 2020 r.

Atomic Jelly zbiera w crowdfundingu 1

Produkcja gier komputerowych oraz crowdfunding udziałowy tworzą idealny alians – uważa Adam Osiński, prezes FindFunds.pl. – To obecnie jedne z najbardziej dynamicznie rozwijających się gałęzi gospodarki oraz sposobów inwestowania. Crowdfunding udziałowy stał się trampoliną dla wielu spółek z Doliny Krzemowej, których początki były związane właśnie z tą formą finansowania. Nie ma wątpliwości, że ta forma dokapitalizowania będzie, jeśli już nie jest, głównym sposobem, pozyskiwania kapitału przez spółki we wczesnym etapie rozwoju. W ostatnich latach można zaobserwować znaczny spadek liczby transakcji dokonywanych przez fundusze typu PE i VC przy jednoczesnym gwałtownym wzroście realizowanych przez crowdfunding inwestycyjny. Również inwestorzy coraz częściej decydują się lokować kapitał z pominięciem funduszy inwestycyjnych. Potencjał crowdfundingu udziałowego też dostrzegła Unia Europejska, która w lipcu 2018 r. wydała specjalne rozporządzenie zwiększające limit zbiórek ze 100 tys. do 1 mln euro – wyjaśnia Adam Osiński.

Prezes Findfunds.pl wskazuje na szereg udogodnień płynących z inwestowania poprzez platformy crowdfundingu udziałowego.

Ogromnym atutem jest prostota. Inwestor nie kupuje oferowanego przez spółkę produktu czy usługi, a inwestuje w samą spółkę. Tym samym, w przypadku sukcesu rynkowego wytworzonego produktu, uzyskuje szansę na zysk w przyszłości. Zainwestować można nawet kilkaset złotych i nie trzeba wychodzić przy tym z domu – operacja wymaga wypełnienia formularza internetowego i dokonania przelewu online. Dzięki niskim barierom wejścia umożliwiamy lokację drobnego kapitału w wiele atrakcyjnych projektów, przez co minimalizujemy ryzyko inwestycji – mówi Adam Osiński.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry