Autopilot z MIT pomoże jechać bezpieczniej

Inżynierowie mechaniki i robotyki z Massachusetts Institute of Technology (MIT) opracowali samochodowego pilota, który włącza się do sterowania samochodem w przypadku np. zaśnięcia kierowcy.

Podobnie jak w innych tego typu rozwiązaniach pilot z MIT używa kamery oraz dalmierza laserowego do identyfikacji przeszkód. Przeszkody te są następnie łączone z różnymi dostępnymi danymi, takimi jak wydajność i prędkość samochodu, stabilność i cechy fizyczne pojazdu. Dzięki zbieranym informacjom pilot jest w stanie wykryć momenty jazdy, które są niebezpieczne i odpowiednio zareagować:

Ten inteligentny pilot działa w odrobinę odmienny sposób niż autonomiczne konstrukcje takie jak samochody Google. Konstrukcja z MIT reaguje tylko w momentach niestabilnej jazdy pozostawiając w normalnych sytuacjach kierowcę „sam na sam” z samochodem. W konstrukcjach Google mamy natomiast do czynienia z oddaniem przez kierowcę sterowania pod kontrolę kamer, czujników, oprogramowania i urządzenia GPS:

źródło: ExtremeTech

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry