Baked Games zapowiada nowy tytuł w 2021 roku

Baked Games, producent i wydawca gier mobilnych i PC z Grupy PlayWay, ogłasza nowy tytuł: Security Guard – symulatora profesjonalnej Agencji Ochrony. Obecnie Studio pracuje także nad innym autorskim projektem, osadzonym w tematyce Security – Prison Simulator. Wkrótce Baked Games S.A. udostępni darmowy prolog gry.

Na platformie Steam są już dostępne materiały z naszej najnowszej pre-produkcji, pt. Security Guard. Właśnie udostępniliśmy graczom kartę gry oraz trailer. Security Guard to nasz drugi tytuł – po symulatorze strażnika więziennego – który dedykujemy fanom gier akcji. Produkcja pozwala użytkownikom wcielić się w rolę ochroniarzy i strażników. Chcemy specjalizować się w tego typu projektach. Konsekwentnie realizujemy rozbudowę portfolio produkcyjnego, przez co umacniamy obecność Baked Games na rynku gamingowym. – powiedział Przemysław Bieniek, prezes zarządu Baked Games.

Security Guard to jednoosobowa gra typu symulator odzwierciedlająca pracę w branży ochroniarskiej. Gracz może wcielić się w rolę szeregowego ochroniarza lub przejąć obowiązki właściciela w zarządzanej przez siebie profesjonalnej firmie ochroniarskiej. Rolą grającego jest wypełnianie zleceń o różnym poziomie trudności. Do najbardziej wymagających należą misje związane m.in. z ochroną celebrytów, czy transportem pieniędzy do skarbca.

Baked Games – Security Guard
Baked Games – Security Guard

Obecnie Baked Games finalizuje prace nad prologiem swojego flagowego tytułu – Prison Simulator. Produkcja pozwala wcielić się w rolę strażnika fikcyjnego więzienia, który stanie przed licznymi wyborami moralnymi, co w konsekwencji przełoży się na konkretne etapy rozgrywki. Budżet produkcyjny autorskiego projektu studia wyniesie około 1 mln PLN.

Współwydawcą obu produkcji jest PlayWay, jednocześnie większościowy udziałowiec Baked Games. 

O Baked Games

Baked Games S.A. to obecne na rynku od 2015 roku studio gamingowe z Czeladzi. Strategią studia jest produkcja 1 nisko lub średnio budżetowego projektu rocznie. Flagową produkcją studia jest Prison Simulator. Premiera gry planowana jest w Q3 2021 roku. Dalszy rozwój spółki oparty jest na produkcji gier o zróżnicowanej tematyce. W celu dywersyfikacji działalności Studio planuje prowadzić także działalność portowo-wydawniczą. Zarząd Spółki zapewnia w ten sposób generowanie stałych przychodów ze sprzedaży i obniża ryzyko operacyjne prowadzonej działalności w branży gier. Baked Games współpracuje z grupą PlayWay. W 2021 r. Baked Games S.A. chce dołączyć do grona spółek notowanych na NewConnect.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry