Bezpieczny notebook – pełna kontrola dostępu i uprawnień użytkownika

Firma Energo-Tel S.A. , generalny przedstawiciel firmy Scrypto System w Polsce specjalizujący się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa, opracowała rozwiązanie „Bezpieczny notebook”.

Rozwiązanie to umożliwia przechowywanie, przetwarzanie i dostęp do informacji z zapewnieniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Platformę programową rozwiązania stanowi oprogramowanie ScryptoMedia Suite firmy Scrypto System wraz z Centrum Certyfikacji Energetyki EnergoCert oraz zestawami kryptograficznymi, tj. wieloaplikacyjnymi, mikroprocesorowymi kartami kryptograficznymi typu Java i czytnikami kart. Istotną zaletą tego rozwiązania jest możliwość stosowania na każdej platformie sprzętowej.

W przeciwieństwie do systemów informatycznych, ochrona stacji roboczych i zgromadzonych tam informacji nie zawsze jest w pełni zapewniona, a właściwe zabezpieczenie pojedynczej stacji roboczej powinno być równie ważne jak i bezpieczeństwo całej sieci. Bezpieczeństwo całego systemu jest tak silne jak silne jest zabezpieczenie jego najsłabszego ogniwa. Zapewnienie wysokiej jakości zabezpieczenia stacji roboczych, tak jak i całych systemów informatycznych, wymaga stosowania dedykowanych rozwiązań sprzętowo-programowych

Rozwiązanie „Bezpieczny notebook” powstało z myślą o firmach, które posiadają wiele oddziałów porozrzucanych na dużym obszarze geograficznym, bądź współpracują z wieloma przedsiębiorstwami, którym udostępniają w części swoje zasoby informatyczne i dostęp do zgromadzonych tam ważnych informacji a także firmach, których pracownicy stają się coraz bardziej mobilni, a jednym z podstawowych narzędzi ich pracy stają się notebooki. Dzięki zastosowaniu rozwiązania „Bezpieczny notebook” istnieje możliwość szybkiego dostępu do istotnych danych zarówno w trybie lokalnym jak i w sieciach firmowych praktycznie z każdego miejsca i z wykorzystaniem różnych mediów z zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa przechowywania i transmisji danych.

http://www.energotel.pl

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top