Bezpieczny notebook – pełna kontrola dostępu i uprawnień użytkownika

Opublikowano: 20 września 2004. Kategoria: Rynek. Tagi: , , ,

Firma Energo-Tel S.A. , generalny przedstawiciel firmy Scrypto System w Polsce specjalizujący się w rozwiązaniach z zakresu bezpieczeństwa, opracowała rozwiązanie „Bezpieczny notebook”.

Rozwiązanie to umożliwia przechowywanie, przetwarzanie i dostęp do informacji z zapewnieniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Platformę programową rozwiązania stanowi oprogramowanie ScryptoMedia Suite firmy Scrypto System wraz z Centrum Certyfikacji Energetyki EnergoCert oraz zestawami kryptograficznymi, tj. wieloaplikacyjnymi, mikroprocesorowymi kartami kryptograficznymi typu Java i czytnikami kart. Istotną zaletą tego rozwiązania jest możliwość stosowania na każdej platformie sprzętowej.

W przeciwieństwie do systemów informatycznych, ochrona stacji roboczych i zgromadzonych tam informacji nie zawsze jest w pełni zapewniona, a właściwe zabezpieczenie pojedynczej stacji roboczej powinno być równie ważne jak i bezpieczeństwo całej sieci. Bezpieczeństwo całego systemu jest tak silne jak silne jest zabezpieczenie jego najsłabszego ogniwa. Zapewnienie wysokiej jakości zabezpieczenia stacji roboczych, tak jak i całych systemów informatycznych, wymaga stosowania dedykowanych rozwiązań sprzętowo-programowych

Rozwiązanie „Bezpieczny notebook” powstało z myślą o firmach, które posiadają wiele oddziałów porozrzucanych na dużym obszarze geograficznym, bądź współpracują z wieloma przedsiębiorstwami, którym udostępniają w części swoje zasoby informatyczne i dostęp do zgromadzonych tam ważnych informacji a także firmach, których pracownicy stają się coraz bardziej mobilni, a jednym z podstawowych narzędzi ich pracy stają się notebooki. Dzięki zastosowaniu rozwiązania „Bezpieczny notebook” istnieje możliwość szybkiego dostępu do istotnych danych zarówno w trybie lokalnym jak i w sieciach firmowych praktycznie z każdego miejsca i z wykorzystaniem różnych mediów z zapewnieniem odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa przechowywania i transmisji danych.

http://www.energotel.pl

Sylwester KozakBezpieczny notebook – pełna kontrola dostępu i uprawnień użytkownika

Podziel się!

O autorze

Sylwester Kozak

Facebook Twitter Google+

Specjalista w zakresie marketingu opartego o promocję wiedzy i doświadczenia. Aktywnie prowadzi własne jak i zlecone serwisy internetowe. Przygotowuje koncepcje biznesowe i analizy rynkowe nowych projektów. Ma praktyczne doświadczenie z zakresu promocji, eCommerce, e-PR, SEO, SEM i prowadzenia projektów internetowych.