BlaBlaCar ma 10 milionów użytkowników i rozpoczyna działalność w Turcji

Uruchomienie usługi w Turcji zbiegło się w czasie z rejestracją 10-milionowego użytkownika w serwisie. Turcja jest trzynastym krajem w którym działa BlaBlaCar.

BlaBlaMap_13 krajowDecyzja o uruchomieniu serwisu w Turcji została podjęta po ogłoszonej w lipcu trzeciej rundzie finansowania przez inwestorów na kwotę 100 milionów dolarów.

W Turcji widzimy olbrzymi potencjał dla rozwoju wspólnych przejazdów na długich dystansach. Ceny paliw należą do najwyższych na świecie, co oznacza, że wielu kierowców zainteresowanych jest dzieleniem się kosztami podróży. Poza tym osoby podróżujące pomiędzy miastami poszukują alternatywy dla powolnych autobusów czy zbyt drogich samolotów – powiedział Nicolas Brusson, współzałożyciel i dyrektor operacyjny serwisu.

BlaBlaCar łączy osoby zainteresowane transportem z kierowcami, którzy gotowi są udostępnić im miejsca podczas zaplanowanej przez siebie podróży. Za pośrednictwem serwisu z góry ustalana jest cena, którą pasażerowie mają zapłacić kierowcy w ramach podziału kosztów przejazdu.

W Stambule zostanie otwarte ósme biuro BlaBlaCar. Obecnie serwis BlaBlaCar funkcjonuje w krajach Beneluksu, we Francji, Hiszpanii, Niemczech, Polsce, Portugalii, Rosji, Turcji, na Ukrainie oraz w Wielkiej Brytanii i Włoszech.

Wpisy promowane

  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...
  • Ezoteryka a karty Tarota
    Stawianie Tarota to praktyka, którą wykorzystuje bardzo wiele osób. Jest to jeden ze sposobów, który umożliwia sprawdzenie tego co nas ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry