Busradar.pl dołącza do Omio

Działająca na polskim rynku wyszukiwarka połączeń Busradar.pl powiększyła portfolio spółki Omio, która planuje ekspansję na rynki Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji.

Busradar.pl dołącza do Omio 1

Busradar.pl to istniejąca od 2015 roku wyszukiwarka połączeń autobusów i autokarów dalekobieżnych, połączeń pociągowych oraz BlaBlaCar. Zgodnie z motto firmy – Wszystkie autobusy w zasięgu ręki – platforma udostępnia informacje o połączeniach ponad 300 przewoźników. Planując podróż można równocześnie skorzystać z systemu rezerwacji noclegów Booking.com. Busradar.pl dostępny jest także jako aplikacja na smartfony.

Pomysł stworzenia europejskiej wyszukiwarki połączeń autobusowych i pociągowych narodził się w 2012 roku w firmie Green Parrot. Marka Busliniensuche.de (w Polsce: busradar.pl) pojawiła się na niemieckim rynku w 2013 roku. Dziś najwięcej użytkowników ma w Niemczech, Polsce, na Ukrainie i Bałkanach. Obecna jest także w Rosji i Turcji. Wyszukiwarka dostępna jest w 11 wersjach językowych.

Założyciele Busradar.pl utożsamiają się z nastawionym proekologicznie pokoleniem, które świadomie korzysta z transportu publicznego. Podróż autobusem dalekobieżnym lub pociągiem to najbardziej przyjazny środowisku sposób przemieszczania się. Ilość CO2 produkowana przez autokary mierzona na osobokilometr jest najniższa spośród dostępnych środków transportu.

W marcu 2019 roku Busradar.pl stał się częścią grupy Omio. To działający od 2013 – pod marką GoEuro – berliński startup, który w lutym 2019 zmienił nazwę na Omio. W październiku 2018 roku firma otrzymała 150 mln dolarów w kolejnej rundzie finansowania. Była to jedna z największych inwestycji na niemieckim rynku.

Omio oferuje dostęp do usług 800 przewoźników z 15 krajów Europy i możliwość dotarcia do ponad 120 tysięcy miejsc na terenie Europy. Miesięcznie z wyszukiwarki korzysta 27 milionów użytkowników. Rebranding ma związek z planami wejścia platformy na rynki Ameryki Północnej i Południowej oraz Azji, a także pogłębienia obecności na rynku europejskim. Firma zatrudnia 300 osób w ponad 45 krajach.

Pozyskanie Busradar.pl przez Omio poszerzyło ofertę firmy o połączenia komunikacyjne z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. 

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry