Cały Paryż w zasięgu Wi-Fi

Stolica Francji wydaje się być pierwszą metropolią, która zostanie w całości pokryta punktami dostępowymi do sieci Wi-Fi. Infrastrukturę sprzętową, która będzie instalowana na każdej stacji metra w Paryżu zapewnią połączone siły Cisco-Linksys.

Przedstawiciel Cisco poinformował we wtorek rano w wywiadzie udzielonym dla BBC World Service, że jego firma będzie instalować urządzenia, zapewniające bezprzewodowy dostęp do Internetu w promieniu do 100m od bazy, na większości paryskich stacji metra. Dodał także, że rozmieszczenie punktów dostępowych Wi-Fi zapewni użytkownikom komputerów przenośnych możliwość łączenia się z Internetem z hoteli, pubów i restauracji, które są położone w niedalekiej odległości od metra. Jak szacują specjaliści w branży, pod koniec obecnego roku blisko 50% nowych notebooków będzie wyposażonych w możliwości bezprzewodowej łączności Wi-Fi.

Instalowanie sieci Wi-Fi w Paryżu może stać się znaczącym sukcesem Cisco w rywalizacji z Intelem, w dziedzinie dostarczania rozwiązań łączności bezprzewodowej. Już wkrótce Intel będzie miał okazję do rewanżu, gdyż następnym miastem które chce wprowadzić Wi-Fi do metra jest Londyn.

źródło: 4D

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top