Chatroulette daje nieco więcej kontroli

Opublikowano: 15 lipca 2010. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Chatroulette, internetowy fenomen ostatnich miesięcy, serwis umożliwiający bardzo proste korzystanie z wideoczatów z losowo wybranymi, nieznanymi osobami, uruchomił nowe funkcjonalności, które dają nieco kontroli nad wyborem rozmówców.

Pierwsza z nowych opcji nazywa się Localroulette. Rozpoznaje nasz adres IP i wybiera dla nas rozmówców z regionu. Druga to Channelroulette, która pozwala nam wybrać lub stworzyć kanał z edytowalną nazwą. Tak, najpopularniejszym obecnie kanałem jest ten o nazwie Sex.

Chatroulette daje nieco więcej kontroli 1Wśród nowych możliwości Chatroulette warto wymienić prostotę w tworzeniu własnych kanałów. Wystarczy bowiem dodać przed nazwą serwisu w przeglądarce internetowej dowolne słowo jako subdomenę (w formacie: nazwa.chatroulette.com). Daje to całkiem ciekawe możliwości wykorzystania tego mechanizmu.

Chatroulette z pewnością będzie się rozwijać. Jej twórca, młody, zaledwie 18-letni Rosjanin, Andriej Ternowski może odnieść sukces porównywalny do tego, który stał się udziałem Marka Zuckerberga, twórcy Facebooka.

Chatroulette.com w maju odwiedziło 1,1 mln użytkowników.

Dawid ZarazińskiChatroulette daje nieco więcej kontroli

Podziel się!

O autorze

Dawid Zaraziński

Redaktor naczelny e-biznes.pl. Twórca Instytutu Kontekstów Pracy, który dostarcza wiedzy i inspiracji w szeroko rozumianym temacie pracy. Wcześniej kierownik think tanku biznesowo-technologicznego „How To Do IT” i redaktor prowadzący internetową odsłonę magazynu „Harvard Business Review Polska”. Aktywny na LinkedIn i Twitterze.