Cisco zwolni nawet 4 tys. osób?

Firmę Cisco System czekają najboleśniejsze w historii zwolnienia, donosi Reuters. Największy na świecie producent urządzeń sieciowych zwolnić może nawet 4 tys. osób.

Cisco zwolni nawet 4 tys. osób? 1John Chambers, dyrektor generalny Cisco przedstawił plan obcięcia kosztów firmy o miliard dolarów. Analitycy przewidują, że w praktyce oznaczać to będzie zwolnienie od 3 do 4 tysięcy osób. To ok. 4 proc. z 73 tys. pracowników firmy. Cisco może również zrezygnować ze współpracy z wieloma pracownikami zatrudnionymi na kontraktach czasowych.

Ostatnie tak duże zwolnienia odbyły się w Cisco w 2002 roku. Firma bardzo silnie odczuła kryzys związany z bańką dot-comową. Z pracą pożegnało się wtedy ok. 2 tys. osób.

Analitycy są zgodni, że tym razem winy za zwolnienia należy szukać nie w warunkach zewnętrznych, ale raczej w kiepskim zarządzaniu skutkującym gorszymi wynikami finansowymi. Wskazują przy tym na opór firmy w eksploatowaniu rynków konsumenckich.

Akcje firmy spadły o 4,8 proc. w środę. Komentatorzy przekonują, że odrobienie strat i ożywienie firmy może potrwać wiele miesięcy.

Wpisy promowane

Wydarzenia

IT w Uczelniach
07.03.2024
19. edycja Studenckiego Festiwalu Informatycznego
04.04.2024 - 06.04.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top