Coders Lab uczy w Rumunii

W Polsce Coders Lab przygotowało już do pracy trzy tysiące specjalistów IT, posiada 9 oddziałów oraz kursy internetowe. Teraz zaczyna działalność w Rumunii. Współpracuje z największym serwisem rekrutacyjnym eJobs, należącym do szwajcarskiej grupy medialnej Ringier AG.

Coders Lab uczy w Rumunii 1

Coders Lab Rumunia rozpoczyna działalność w Bukareszcie. Działa na zasadzie franczyzy – o jakość kształcenia dba polska firma edukacyjna istniejąca od 2013 roku. Lokalnym operatorem zostało eJobs Romania. To pierwszy rumuński serwis rekrutacyjny, założony w 1999 roku, i część szwajcarskiego konglomeratu medialnego Ringier AG. Platforma eJobs chwali się bazą 4 mln CV w swoich zasobach i 2 mln unikalnych użytkowników miesięcznie.

Po 20 latach i osiągnięciu statusu lidera rynku rekrutacji, edukacja jest dla nas kolejnym wielkim krokiem ku celowi, którym jest nie tylko kształtowania naszego biznesu, ale też całego rynku. Wierzymy, że w trudnych czasach dla sektora HR, obowiązkowe jest inwestowanie w nauczanie – mówi Bogdan Badea, CEO eJobs. Dodaje, że sytuacja na rumuńskim rynku IT jest zbliżona do polskiej.

To bardzo atrakcyjne miejsce dla zagranicznych korporacji technologicznych, powstaje tam też sporo startupów, a wykwalifikowanych pracowników wciąż brakuje. W tym momencie rynek spokojnie przyjmie nawet 20 tys. kandydatów wyspecjalizowanych w IT – mówi.

Na początku w ofercie Coders Lab Rumunia będą dwa stacjonarne kursy: JavaScript developer: React oraz Back-end developer: PHP. Franczyzobiorcy z eJobs.ro zauważyli, że właśnie te technologie cieszą się największym zainteresowaniem na rumuńskim rynku pracy.

Coders Lab to pierwsza (działa od 2013 r.) i największa polska szkoła IT. Oferuje kursy zdalne  oraz stacjonarne – aktualnie w dziewięciu miastach. 82% absolwentów znajduje zatrudnienie w ciągu 3 miesięcy od zakończenia kursu. W 2018 roku w szkołę zainwestowała Grupa Pracuj.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Code Europe
10.06.2024 - 11.06.2024
I ❤ business & HR
11.06.2024 - 12.06.2024

Najnowsze wpisy

Scroll to Top