Concur przejmuje turystyczny startup TripIt

Concur, dostawca rozwiązań związanych z zarządzaniem wydatkami i podróżami, ogłosił przejęcie TripIt, amerykańskiego startupu, który ma ułatwiać turystom planowanie i dzielenie się podróżniczymi pomysłami.

Concur za TripIt zapłaci do 120 mln dolarów – w gotówce i akcjach. Startup uzyskał do tej pory 13 mln dolarów finansowania, m.in. od takich firm jak O’Reilly AlphaTech Ventures, European Founders Fund oraz Azure Capital Partners.

Concur przejmuje turystyczny startup TripIt 1TripIT na swoim blogu ogłosił, że pracownicy firmy pozostaną w jej siedzibie w San Francisco, a serwis nadal będzie funkcjonował. Dzięki przejęciu przez Concur ma mieć możliwość zaoferowania użytkownikom lepszych funkcji. Dodatkowo, dzięki doświadczeniu nowego właściciela, może silniej zainteresować się rynkiem korporacyjnym.

A co na umowie zyska Concur? Przede wszystkim możliwość działalności w obszarze konsumenckim. TripIt ma umożliwiać pozyskiwanie klientów z grupy podróżujących niezależnie lub nieco rzadziej. Obecnie z rozwiązań Concur korzystać ma ponad 15 mln osób.

TripIt to serwis ułatwiający organizowanie i zarządzanie planami podróży. Turyści mogą wysyłać potwierdzenia swoich rezerwacji na specjalny mail, a TripIt stworzy cały plan podróży z dodatkowymi informacjami, którym można podzielić się ze znajomymi w portalach społecznościowych. Serwis działa zarówno z poziomu przeglądarki internetowej jak i dedykowanej aplikacji mobilnej.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Kampania "To jest Twój biznes"
01.12.2022 - 31.01.2023
Program społeczny TOP Women w e-biznesie
15.01.2023
Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

Przewiń do góry