Coraz więcej użytkowników Spotify

Daniel Ek, prezes Spotify, powiadomił o najnowszych danych dotyczących tego serwisu muzycznego – abonentów i użytkowników wciąż przybywa.

Coraz więcej użytkowników Spotify 1Według danych przedstawionych przez Eka na konferencji prasowej w Nowym Jorku, Spotify posiada aktualnie 5 mln abonentów opłacających dostęp do strumieniowego odtwarzania muzyki. Ze wspomnianych 5 mln abonentów 1 mln to osoby mieszkające w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo w serwisie zarejestrowanych jest 20 milionów użytkowników.

Wyniki oznaczają bardzo duży wzrost osób zainteresowanych serwisem w ostatnim czasie. W lecie 2011 roku serwis posiadał 1,5 mln abonentów, w styczniu tego roku przybyło kolejnych 1,5 mln, by w lipcu posiadać już 4 mln abonentów.

Daniel Ek poinformował również, że do tej pory Spotify wypłacił 500 mln dolarów dla posiadaczy praw autorskich. Z tej kwoty 250 mln było wypłacone w przeciągu ostatnich 9 miesięcy.

Wśród ciekawostek przedstawionych na konferencji warto odnotować ilość stworzonych playlist – jest ich ponad 1 mld – z czego 4 mln posiada w nazwie słowo „love”.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry