Coupons.com pozyskuje 200 mln dolarów

Serwis oferujący cyfrowe kupony zniżkowe, Coupons.com, pozyskał 200 mln dolarów finansowania. Firma wyceniana jest nawet na miliard dolarów.

Coupons.com planuje wykorzystać połowę z pozyskanych środków na rozwój rynku cyfrowych zakupów, a zwłaszcza na działania przekonujące do tego typu rozwiązania firmy, które do tej pory wybierały papier (gazety, ulotki itp.) do oferowania zniżek. Serwis chce również zatrudnić 100 nowych pracowników do końca roku.

Coupons.com pozyskuje 200 mln dolarów 1Pozostałe środki przeznaczone mają być m.in. na przejęcia. Wcześniej Coupons.com kupił Free State Labs, firmę, która stworzyła mobilną aplikację do tworzenia list zakupów. Serwis chce również rozwijać swą międzynarodową obecność. Aktualnie Coupons.com działa w 12 europejskich krajach za pośrednictwem brytyjskiej spółki Couponstar.

Działająca już od 13 lat firma początkowo promowała drukowane kupony. Zmiana modelu biznesowego okazała się dobrą decyzją – firma wyceniana jest obecnie na miliard dolarów. Coupons.com osiągnąć ma w tym roku 100 mln dolarów przychodów, niemal dwa razy więcej niż w roku ubiegłym. Być może w przyszłym roku firma zdecyduje się na wejście na giełdę.

Coupons.com oferuje kupony zniżkowe, bardzo popularne zwłaszcza w Ameryce Północnej, za pomocą różnego rodzaju działań. Można je zdobyć w specjalnych kioskach, poprzez aplikacje mobilne i tysiące stron partnerskich.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry