Czy skórzana torba może stać się interfejsem dotykowym?

Kanadyjscy naukowcy stworzyli urządzenie o nazwie „Magiczny Palec” (Magic Finger), dzięki któremu możemy np. wysłać SMS dotykając palcem logo na naszej koszulce.

„Magiczny Palec” zbudowany jest z dwóch kamer, przymocowanych rzepem do palca i połączonych przewodem z urządzeniem odbierającym przekazywany obraz.

Jedna z kamer, pracująca w niskiej rozdzielczości, jest typowym czujnikiem ruchu i działa podobnie jak zwykła mysz komputerowa.

Druga kamera swe działanie opiera na już na odbiorze obrazu wysokiej rozdzielczości i to właśnie dzięki niej urządzenie staje się wyjątkowe. Dzięki tej kamerze urządzenie rozpoznaje 32 różnorodne tekstury materiałów, których dotykamy.

Czy skórzana torba może stać się interfejsem dotykowym? 1

„Magiczny Palec” może zatem rozpoznać przy pomocy dotyku skórzaną torbę, logo na koszulce lub kartkę papieru. Dodatkowo urządzenie może odczytać kody QR lub informacje znajdujące się w czasopiśmie. Można więc zaprogramować określone reakcje urządzenia na dotknięcia poszczególnych materiałów czy rodzajów treści.

Zespół kanadyjskich naukowców z University of Alberta i University of Toronto ma nadzieję opracować w przyszłości zminiaturyzowaną wersję „Magicznego Palca”, która mogłaby znajdować się np. pod paznokciem.

Czy skórzana torba może stać się interfejsem dotykowym? 2

źródło: Gizmag

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry