Czy żałujesz swojego zachowania podczas świątecznej imprezy firmowej?

Opublikowano: 12 grudnia 2011. Kategoria: Rynek. Tagi: ,

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Monster pokazują, że wielu osobom zdarzyło się zapomnieć podczas świątecznej imprezy firmowej. Prawie co dziesiąty pracownik przyznał się do zrobienia czegoś, czego potem bardzo żałował i został z tego powodu zwolniony, 5% zachowało się w sposób, który wpłynął na ich reputację czy karierę. Natomiast prawie dwie trzecie wszystkich respondentów nigdy nie skompromitowało się na imprezie firmowej.  

 

W Wielkiej Brytanii najwięcej osób (8%) straciło pracę świątecznej imprezy w firmie. Następni na liście imprezowiczów, których spotkały takie konsekwencje, znaleźli się Finowie (7%) i Holendrzy (6%).

Najgrzeczniej na imprezach firmowych zachowują się Francuzi, z których tylko 2% osób straciło pracę z powodu swojego zachowania podczas imprezy. Ponadto aż 82% pracowników we Włoszech, 80% we Francji i 75% w Niemczech nigdy nie żałowało swojego zachowania podczas przyjęcia firmowego.

15% Europejczyków i 10% Amerykanów przyznało się do popełnienia małych grzechów, których żałowali jeszcze potem przez kilka dni. Podobna liczba mieszkańców Europy i USA  (po 14%) zachowało się nieodpowiednio, ale bez żadnych przykrych konsekwencji.

„Imprezy świąteczne organizowane w firmach to świetna okazja, by zbliżyć się do koleżanek i kolegów z pracy, ale należy pamiętać o obowiązujących zasadach profesjonalnego zachowania. Faktycznie jest to zabawa, ale organizowana w zawodowym środowisku” – mówi Charles Purdy, ekspert Monster.com. „Dobrym sposobem jest ograniczone spożycie alkoholu oraz potraktowanie tego wydarzenia jako szansy na polepszenie stosunków ze współpracownikami i szefostwem, z którymi w normalnych okolicznościach nie mamy możliwości kontaktu”.

Hanna LaskowskaCzy żałujesz swojego zachowania podczas świątecznej imprezy firmowej?

Podziel się!

O autorze

hania