Czy żałujesz swojego zachowania podczas świątecznej imprezy firmowej?

Wyniki ankiety przeprowadzonej przez Monster pokazują, że wielu osobom zdarzyło się zapomnieć podczas świątecznej imprezy firmowej. Prawie co dziesiąty pracownik przyznał się do zrobienia czegoś, czego potem bardzo żałował i został z tego powodu zwolniony, 5% zachowało się w sposób, który wpłynął na ich reputację czy karierę. Natomiast prawie dwie trzecie wszystkich respondentów nigdy nie skompromitowało się na imprezie firmowej.  

 

W Wielkiej Brytanii najwięcej osób (8%) straciło pracę świątecznej imprezy w firmie. Następni na liście imprezowiczów, których spotkały takie konsekwencje, znaleźli się Finowie (7%) i Holendrzy (6%).

Najgrzeczniej na imprezach firmowych zachowują się Francuzi, z których tylko 2% osób straciło pracę z powodu swojego zachowania podczas imprezy. Ponadto aż 82% pracowników we Włoszech, 80% we Francji i 75% w Niemczech nigdy nie żałowało swojego zachowania podczas przyjęcia firmowego.

15% Europejczyków i 10% Amerykanów przyznało się do popełnienia małych grzechów, których żałowali jeszcze potem przez kilka dni. Podobna liczba mieszkańców Europy i USA  (po 14%) zachowało się nieodpowiednio, ale bez żadnych przykrych konsekwencji.

„Imprezy świąteczne organizowane w firmach to świetna okazja, by zbliżyć się do koleżanek i kolegów z pracy, ale należy pamiętać o obowiązujących zasadach profesjonalnego zachowania. Faktycznie jest to zabawa, ale organizowana w zawodowym środowisku” – mówi Charles Purdy, ekspert Monster.com. „Dobrym sposobem jest ograniczone spożycie alkoholu oraz potraktowanie tego wydarzenia jako szansy na polepszenie stosunków ze współpracownikami i szefostwem, z którymi w normalnych okolicznościach nie mamy możliwości kontaktu”.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry