Czytamonline.pl – sprzedaż internetowych treści

Temat zarabiania na treściach w internecie jest żywo dyskutowany, testowane są kolejne biznesowe modele. Swój pomysł mają też twórcy Czytamonline.pl. Potencjału jednak nie udało się wykorzystać.

Czytamonline.pl to platforma pozwalająca kupować treści w cenach od 10 groszy wzwyż – informują nas twórcy. Serwis pozwala autorom publikować treści, a czytelnikom po zakupie wybranych artykułów umożliwia czytanie i dostęp do zakupionych materiałów.

Czytamonline.pl – sprzedaż internetowych treści 1

Projekt jest dziełem „zespołu praktyków tworzących od kilkunastu lat systemy informatyczne oraz wizjonerów, którzy niesieni takimi przykładami jak iTunes chcą otwierać kolejne formy twórczości komercyjnej, po którą sięgać mogą odbiorcy w dowolnym miejscu i czasie”.

Po trzech tygodniach projekt miał nieco ponad 140 publikujących autorów.

Liczba twórców rośnie w oczekiwanym tempie i powoli rośnie również czytelnictwo – przekonują twórcy. O konkretnych planach nie chcą jednak mówić – Biorąc pod uwagę nowatorskość modelu dostarczenia treści za nieduże kwoty, trudno mówić o planowaniu – mierzymy się z zupełnie nowym sposobem zarabiania na własnej pracy twórczej.

Co oferuje Czytamonline.pl? W zakładce „Jak to działa?” czytamy:

Co daje Czytamonline.pl czytelnikowi?

Możliwość poznania nowych, ciekawych autorów i ich publikacji. Dostęp do dużej ilości wysokiej jakości treści, do której po zakupie czytelnik ma dostęp zawsze. Wolność wyboru – kupujemy i czytamy natychmiast to co nas interesuje czy jest nam potrzebne.

W jaki sposób docieram do treści, które kupiłem?

Po tym jak zakupisz treści, dostępne są one przez górny nawigator [poziomy z czarnym tłem] w lewym narożniku ekranu – „Kupione”. Platforma pozwala na segregowanie treści i tak kupiony artykuł możemy przenieść do „Ulubionych” lub „Archiwalnych”.

Jakie metody płatności oferuje Czytamonline.pl?

W momencie startu Platformy możliwy jest zakup WYŚWIETLACZY za pomocą SMSa – za 2 złote netto kupimy ich dziesięć. Można również je kupić za pomocą klasycznego przelewu bankowego – 10 złotych netto zapewni nam doładowanie o 100 WYŚWIETLACZY.

Wyświetlacze to wewnętrzna waluta serwisu i jest odpowiednikiem 10 groszy.

Czytamonline.pl – sprzedaż internetowych treści 2

Autorom treści Czytamonline.pl oferuje możliwość publikowania dowolnych materiałów – „od artykułów, przez wywiady, eseje aż po poezję czy własne książki”. Ich dodawanie jest darmowe, a autor ustala wielokrotność ilości wyświetlaczy jako koszt zakupu dostępu do takiej treści (minimalna cena to jeden wyświetlacz).

Projekt zarabia na 30 proc. prowizji od kwot płaconych przez użytkowników za przeczytane treści. Pozostała część trafia do autorów. Twórcy projektu nie przewidują umieszczania reklam, przekonują, że nie chodzi o „klikalność”, ale czytelnictwo.

Plany na przyszłość?

Przygotowaliśmy aplikacje mobilne, które z czasem będą dostępne w wersji darmowej i bez reklam oczywiście. Platforma będzie otwierać się na kolejne typy twórczości, aktualnie testujemy umieszczanie i sprzedaż nagrań audio – informują twórcy.

Opracowaliśmy założenia wersji wielojęzycznej, która pozwoli dobrym tekstom bardzo szybko się rozpowszechniać w wielu językach – dodają, ale nie chcą ujawniać szczegółów.

Projekt poszukuje partnerów. Mogą być to zarówno autorzy, jak i wydawnictwa.

Zależy nam by mieli chęć część swoich artykułów/publikacji umieszczać w wersji komercyjnej jeśli taki model ich przekonuje – dodają twórcy.

To tylko część recenzji. Całość znaleźć można na Wystartowali.pl.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry