Darmowe e-lektury szkolne dostępne w Legimi

Wraz z początkiem roku szkolnego Legimi wprowadziło możliwość darmowego pobrania e-booków – popularnych lektur szkolnych.

Początek roku szkolnego oznacza potrzebę wypożyczenia obowiązkowych lektur szkolnych. Biorąc pod uwagę fakt, że liczba egzemplarzy lektur w bibliotekach publicznych jest ograniczona Legimi do swojego katalogu e-booków włączyło specjalną, darmową ofertę e-lektur.

Legimi to platforma dostarczania treści na czytniki elektronicznego papieru, która umożliwia bezpośredni dostęp do księgarni z poziomu e-czytników. Dzięki innowacyjnej aplikacji, użytkownicy czytników e-papieru mogą już pobierać z wirtualnej biblioteki Legimi tak popularne lektury jak w „W Pustyni i w Puszczy”, „Lalka” czy „Romeo i Julia”.  Katalog darmowych e-książek edukacyjnych obejmuje ponad 800 tytułów, nie tylko lektur, ale także bajek czy wierszy.

„Dzięki naszej platformie, rodzice oraz uczniowie mogą pobierać lektury w sposób prosty i zupełnie za darmo. – mówi Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi. – Jestem przekonany, że zainteresowanie młodzieży nową formą kontaktu z literaturą pomoże w podniesieniu czytelnictwa w tej grupie. Dodatkową zaletą e-booków jest fakt, że ich czytanie choćby na naszym czytniku nie psuje wzroku, jak to ma miejsce w przypadku czytania ściągniętych na komputer  bryków i streszczeń z Internetu”.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Brak Patronatów

Najnowsze wpisy

Scroll to Top