Darmowe e-lektury szkolne dostępne w Legimi

Wraz z początkiem roku szkolnego Legimi wprowadziło możliwość darmowego pobrania e-booków – popularnych lektur szkolnych.

Początek roku szkolnego oznacza potrzebę wypożyczenia obowiązkowych lektur szkolnych. Biorąc pod uwagę fakt, że liczba egzemplarzy lektur w bibliotekach publicznych jest ograniczona Legimi do swojego katalogu e-booków włączyło specjalną, darmową ofertę e-lektur.

Legimi to platforma dostarczania treści na czytniki elektronicznego papieru, która umożliwia bezpośredni dostęp do księgarni z poziomu e-czytników. Dzięki innowacyjnej aplikacji, użytkownicy czytników e-papieru mogą już pobierać z wirtualnej biblioteki Legimi tak popularne lektury jak w „W Pustyni i w Puszczy”, „Lalka” czy „Romeo i Julia”.  Katalog darmowych e-książek edukacyjnych obejmuje ponad 800 tytułów, nie tylko lektur, ale także bajek czy wierszy.

„Dzięki naszej platformie, rodzice oraz uczniowie mogą pobierać lektury w sposób prosty i zupełnie za darmo. – mówi Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi. – Jestem przekonany, że zainteresowanie młodzieży nową formą kontaktu z literaturą pomoże w podniesieniu czytelnictwa w tej grupie. Dodatkową zaletą e-booków jest fakt, że ich czytanie choćby na naszym czytniku nie psuje wzroku, jak to ma miejsce w przypadku czytania ściągniętych na komputer  bryków i streszczeń z Internetu”.

Wpisy promowane

  • Jak wysłać paczkę do Niemiec?
    Niemcy to ponad 83-milionowy kraj, który jest największym sąsiadem, a zarazem jednym z największych partnerów handlowych Polski. Nasza gospodarka jest ...
  • Dealer samochodów – jak wybrać najlepszego?
    Zakup samochodu to duża inwestycja, dlatego przed podpisaniem umowy warto poświęcić trochę czasu na znalezienie najlepszej oferty. Nie chodzi tutaj ...

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2021

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry