Domwaluty.pl – frankowa konkurencja dla banków

Domwaluty.pl to nowy portal, który zajmuje się pośrednictwem w kupnie i sprzedaży walut on-line. Wyjątkową cechą nowego podmiotu jest możliwość ustalania kursu w czasie rzeczywistym, który jest aktualizowany on-line, w oparciu o bieżącą sytuację rynkową obserwowaną przez dealerów Domu Maklerskiego AFS Sp. z o.o.

 

 

– Portal domwaluty.pl stanowi innowację w obrocie obcymi walutami. Dzięki systemowi on-line możliwa będzie tańsza spłata zobowiązań kredytowych. Kupno pieniądza odbywać się będzie na podstawie kursu ustalanego on-line zgodnie z sytuacją rynkową. Dzięki temu rozwiązaniu klient serwisu w odróżnieniu od zakupu waluty w banku ma możliwość wyboru optymalnego kursu w ciągu dnia i nie jest zmuszony kupować po kursie ze sztywnej tabeli bankowej. Narzędzie da polskiemu konsumentowi możliwość kupna franka czy euro po dużo niższej cenie niż w kantorach lub innych portalach oferujących podobne rozwiązania – mówi Krzysztof Tomczyński, Prezes Zarządu Domwaluty.pl sp. z o.o.

Obecne wahania na rynku walutowym nie napawają optymizmem. Szczególnie osoby, które posiadają kredyt we frankach. Cena franka w stosunku do złotówki wciąż nie jest stabilna i w ostatnim czasie biła rekordy notowań. Drugim źródłem problemu jest polityka spreadowa banków, które nie zamierzają odstąpić od solidnego źródła zarobku. Niemniej jednak po wejściu w życie ustawy „Antyspreadowej” sytuacja ta zmieniła się i możliwa jest spłata zobowiązań w walucie kupionej poza instytucjami finansowymi.

Domwaluty.pl - frankowa konkurencja dla banków 1

– Na polskim rynku nie istnieje analogiczny lub zbliżony produkt finansowy. To narzędzie on-line dające możliwość zakupu waluty w czasie rzeczywistym. W pierwszej kolejności dedykujemy je kredytobiorcom posiadającym produkt hipoteczny. Istniejące już na naszym rynku e-kantory cechuje długi czas realizacji usługi, który sięga nawet od 4 do 6 dni. Co więcej działalność podmiotów w tym obszarze nie podlega szczególnemu nadzorowi finansowemu, a przelewy obciążone są stosunkowo wysokimi opłatami. Domwaluty.pl jest prostszym, korzystniejszym i co najważniejsze bezpiecznym rozwiązaniem – dodaje Krzysztof Tomczyński

Użyteczność serwisu polega na prostocie transakcji. Użytkownik portalu dokonuje zakupu na platformie w zdefiniowanej przez siebie wielkości, po kursie aktualnym w danym momencie. Jego wartość ustala system zaprojektowany przez specjalistów rynku walutowego Domu Maklerskiego AFS Sp. z o.o. Po dokonaniu transakcji Klient przelewa na rachunek portalu ustaloną kwotę w złotówkach. Następnie wartość transakcji wyrażona w obcej walucie równa racie kredytu dostarczana jest na konto walutowe Klienta od razu po zaksięgowaniu złotówek na rachunku serwisu.

Dzięki zaawansowanym narzędziom analitycznym  i doświadczeniu Domu Maklerskiego AFS system może prognozować z okresowym wyprzedzeniem popyt na CHF w danym banku. Dlatego spółka będzie w stanie zapewnić przelew walutowy w czasie kilku minut od otrzymania zapłaty w PLN przez kredytobiorcę.

– Szybkość działania jest naszym kolejnym atutem. Dzięki dobrej obsłudze i sprawnemu funkcjonowaniu przekonamy do siebie polskich kredytobiorców. Intuicyjność i prostota rozwiązania pozwoli na dokonanie transakcji osobom, które nie są mocno zaawansowane w obsłudze komputera. Łatwość obsługi i prowadzenie Klienta krok po kroku docenią również kredytobiorcy nie poruszający się biegle w dziedzinie finansów. Dzięki nam spłata kredytów w obcych walutach stanie się prosta i szybka – dodaje Krzysztof Tomczyński.

Serwis pozwala na spłacenie rat kredytu po niższym niż w bankach kursie. Jest to możliwe poprzez nawet kilkukrotne w stosunku do banków zmniejszenie wysokości spreadu, czyli różnicy pomiędzy cenami kupna i sprzedaży waluty. Domwaluty.pl uzyskuje to dzięki znacznie mniejszym niż u konkurencji kosztom stałym, efektowi skali oraz wykorzystaniu wiedzy specjalistów rynku walutowego. Spółka będzie obniżać spread do niezbędnego minimum. Stali klienci serwisu uzyskają możliwość posiadania konta tzw. „premium”, dla którego będzie istniała możliwość ustalania cen w oparciu o spersonalizowane warunki.

– Bezpieczeństwo całego systemu zapewnia nadzór Domu Maklerskiego AFS Sp. z o.o., który podlega pod Komisję Nadzoru Finansowego. Wysokie spready są realnym problemem społecznym dotykającym szerokiego grona konsumentów. Dzięki naszemu rozwiązaniu klienci będą mogli spłacać kredyt taniej i szybciej niż robili to dotychczas. Współpraca z Domem Maklerskim AFS gwarantuje bezpieczeństwo dokonywanych transakcji. Co więcej użytkownicy serwisu będą mogli zapomnieć o comiesięcznym zlecaniu transakcji, ponieważ dzięki wprowadzeniu „rozliczenia z resztówką” system umożliwi automatyzację tej czynności poprzez narzędzie zlecenia stałego – potwierdza Krzysztof Tomczyński.

Założycielami i udziałowcami serwisu Domwaluty.pl Sp. z o.o. jest Dom Maklerski AFS Sp. z o.o. oraz spółka inwestycyjna Rorison Investment LTD. Atutem portalu jest doświadczenie i know-how zespołu specjalistów rynku walutowego.

Wpisy promowane

Wydarzenia

Weź nasz patronat!
31.12.2023

Najnowsze wpisy

About The Author

Scroll to Top