eFaktor dołącza do platformy Mintos

Mintos, globalna platforma do inwestowania w pożyczki, przyłączył do swojego rynku kolejną polską firmę z branży faktoringowej – eFaktor. Dzięki temu oferta polskich instytucji pozabankowych na platformie Mintos proponujących inwestycje w polskich złotych zwiększyła się do 13. Łącznie na Mintos obecnych jest już blisko 60 instytucji finansowych z sektora pozabankowego z całego świata, które oferują takie produkty jak, m.in.: pożyczki rolne, pożyczki hipoteczne, pożyczki osobiste, leasing czy faktoring.

eFaktor dołącza do platformy Mintos 1
Martins Sulte, CEO Mintos

Mintos od początku swojej działalności rozwija się dołączając do platformy nowe firmy z sektora pozabankowego oraz systematycznie powiększając liczbę inwestorów indywidualnych. Spółka posiada obecnie blisko 93 000 zarejestrowanych na platformie inwestorów indywidualnych z ponad 70 krajów. Do końca 2018 roku spółka planuje mieć 100 000 inwestorów zarejestrowanych na Mintos.

Pod koniec sierpnia tego roku łączna kwota zainwestowanych poprzez Mintos środków przekroczyła 1 mld euro i wynosi obecnie blisko 1,4 mld euro. Od początku działalności Mintos, inwestorzy zarobili na rynku blisko 30 milionów euro inwestując w pożyczki udzielane klientom biznesowym i indywidualnym z całego świata.

W połowie 2017 roku Mintos otworzył w Polsce swoje pierwsze zagraniczne biuro. Do tej pory zgromadził na swojej platformie ponad 5 600 polskich inwestorów indywidualnych.

Cieszymy się, że polska spółka eFaktor dołącza do naszej platformy. Tym samym inwestorzy polscy mają jeszcze więcej możliwości inwestowania w walucie, w której zarabiają. Polska jest jednym z największych rynków w tej części Europy oraz ważnym i perspektywicznym rynkiem dla Mintos. Nasze pierwsze zagraniczne biuro otworzyliśmy w Warszawie, a polscy inwestorzy mają zapewnioną obsługę w języku ojczystym. Stawiamy na dalszy dynamiczny rozwój naszej działalności w Polsce i będziemy dalej zwiększać nasze zaangażowanie na tym rynku. Inwestorzy polscy poszukują możliwości dywersyfikacji swoich inwestycji, co widać również w statystykach – w samym 2018 roku liczba zarejestrowanych polskich inwestorów podwoiła się i rośnie najszybciej spośród obecnych na platformie krajów – powiedział Martins Sulte współzałożyciel i dyrektor zarządzający Mintos.

Spółka eFaktor powstała w 2014 r. w Warszawie w odpowiedzi na zwiększające się zapotrzebowanie na pozabankowe usługi faktoringowe w Polsce. Jej celem jest zapewnienie płynności i stabilności finansowej mikro-, małym i średnim przedsiębiorstwom. Firma oferuje wiele rodzajów faktoringu krajowego i eksportowego – klasycznego i odwróconego. eFaktor zapewnia swoim klientom szybką i sprawną obsługę, klienci często otrzymują decyzję w dniu złożenia wniosku, a środki są przekazywane na ich konto natychmiast po pozytywnym jego rozpatrzeniu. Od momentu rozpoczęcia działalności, eFaktor pozyskał ponad 300 klientów z sektora MSP.

W 2017 r. prawie 9 000 przedsiębiorców skorzystało w Polsce z usług faktoringowych, a potencjał tego rynku jest w naszym kraju ogromny. eFaktor chce zająć znaczącą pozycję wśród instytucji pozabankowych w tym sektorze w ciągu najbliższych 2-3 lat. Z tego powodu zależy nam na tym, aby finansować naszą akcję faktoringową w stabilny sposób. Jestem przekonany, że Mintos jest partnerem, który może się do tego przyczynić. Jednocześnie uważam, że tak przejrzysta i stabilna spółka, jak eFaktor, daje inwestorom możliwość inwestowania w warunkach stabilnych i bezpiecznych, cechujących się powtarzalnością – powiedział Piotr Gąsiorowski, Prezes eFaktor S.A.

Wpisy promowane

Zapoznaj się z ofertą wpisów promowanych oraz zasadami udzielania patronatów.

Przewiń do góry