EMC Corporation przejmuje Voyence

Opublikowano: 8 listopada 2007. Kategoria: Rynek. Tagi: , , , ,

Firma EMC Corporation, dostawca rozwiązań w zakresie infrastruktury informacyjnej, poinformowała o przejęciu prywatnej firmy Voyence, dostawcy rozwiązań do zarządzania zmianami i konfiguracją, które automatyzują procesy zarządzania najważniejszymi zmianami, zgodnością z przepisami i aktywacją.
Chris Gahagan, wiceprezes firmy EMC ds. oprogramowania do zarządzania zasobami, powiedział: „Sukcesy naszej technologii zarządzania opartej na modelu Smarts oraz zaawansowana technologia oprogramowania EMC ControlCenter pozwolą nam w pełni wykorzystać znakomite możliwości produktów Voyence. Nasza pozycja lidera w dziedzinie zarządzania zdarzeniami i problemami w wielu domenach zostanie wzmocniona przez rozwiązania Voyence do zarządzania zmianami i konfiguracją sieci, dzięki czemu powstanie znakomity, sprawny system działający na zasadzie zamkniętej pętli. Pozwoli to klientom uprościć równoczesne zarządzanie problemami i zmianami”.

Podstawowy produkt firmy Voyence, oprogramowanie VoyenceControl, pomaga firmom obniżać koszty operacyjne, zwiększać dostępność, poprawiać bezpieczeństwo i zachowywać zgodność z przepisami. Jest to rozwiązanie do zarządzania zmianą i konfiguracją oparte na architekturze wielowarstwowej, które może efektywnie zarządzać dziesiątkami tysięcy urządzeń działających w ramach całej heterogenicznej infrastruktury przedsiębiorstwa. Niezależnie od wartości tego oprogramowania jako produktu autonomicznego, osiągnięta już integracja z EMC Smarts umożliwia klientom włączenie zdarzeń związanych ze zmianami konfiguracji sieci, wykrytych przez VoyenceControl, do Smarts i rozwiązywanie problemów spowodowanych błędną konfiguracją.  Ponadto użytkownicy mogą bezpośrednio korzystać z obszernej bazy danych konfiguracji VoyenceControl i uruchamiać procedury naprawcze z interfejsu Smarts.

Oprogramowanie to wykorzystuje ITIL jako najlepszą metodę zapewnienia widoczności i kontroli, co gwarantuje niezawodność usług biznesowych opartych na informatyce. VoyenceControl zaspokaja te potrzeby, oferując zgodny z platformą ITIL system zarządzania zmianami, konfiguracją i wersjami. Ponadto, jako że sieć jest bramą do zasobów informacji cyfrowych przedsiębiorstwa, oprogramowanie to analizuje zgodność urządzeń sieciowych z przepisami bezpieczeństwa i zapewnia konfigurację każdego urządzenia zgodną z najnowszymi zaleceniami i programami korygującymi. VoyenceControl znacznie skraca czas uaktualniania profili zabezpieczeń poszczególnych urządzeń. Kiedyś działy informatyczne poświęcały kilka minut na jedno urządzenie, obecnie – na całą sieć.

„Połączenie EMC i Voyence przyniesie ogromne korzyści naszym klientom, pracownikom i partnerom” — powiedziała Susan Nash, prezes i dyrektor generalny firmy Voyence. „Mamy jednakowe zdanie na temat rosnącego znaczenia zachowywania zgodności z przepisami, bezpieczeństwa i zarządzania zmianami w sieciach przedsiębiorstw i usługodawców. Czynniki te wciąż stają się coraz bardziej dynamiczne i coraz ważniejsze w działalności biznesowej. Przeszło 70% problemów mających wpływ na usługi jest spowodowanych błędami w konfiguracji urządzeń. Automatyzacja ręcznych procesów wprowadzania zmian zapewnia klientom znaczną poprawę dostępności, bezpieczeństwa i zgodności z przepisami. Obecnie, po połączeniu z EMC, Voyence ma środki umożliwiające pełne wykorzystanie naszej technologii oraz szybsze wprowadzanie szerszej gamy produktów dla znacznie większej liczby klientów”.

W EMC firma Voyence zostanie w pełni zintegrowana z działem oprogramowania do zarządzania zasobami, co pozwoli oferować rozwiązania do zarządzania zmianami i konfiguracją umożliwiające klientom automatyzację operacji w centrum przetwarzania danych. Dzięki zestawowi produktów umożliwiających automatyzację w pętli zamkniętej oprogramowanie EMC pozwala na kompleksową realizację zadań wykrywania, zapewniania zgodności z przepisami, analizy, automatyzacji i wizualizacji w całej infrastrukturze informatycznej. Proces automatyzacji umożliwia firmom zorientowanie się, jakimi zasobami informatycznymi dysponują, kontrolowanie zgodności z przepisami, znajdowanie przyczyn problemów oraz ich natychmiastowe rozwiązywanie. Korzystając
z tego inteligentnego, modelowego rozwiązania, klienci mogą stosować usługowe podejście do zarządzania infrastrukturą informatyczną oraz orientować się, jak ta infrastruktura obsługuje kluczowe usługi biznesowe.

Hanna LaskowskaEMC Corporation przejmuje Voyence

Podziel się!

O autorze

hania